Redaktorzy serwisu iHelp BR w najnowszej becie systemu iOS 11 odkryli wiele nowych ikon symbolizujących aktywności dotąd niedostępne w aplikacji Workouts w zegarku Apple Watch.

Znalazły się w nim odniesienia w kodzie oraz ikony symbolizujące grę w badmintona, baseball, golfa, kręgle, krykieta, koszykówkę, oraz box, kickboxing, taniec, wspinaczkę, a także jeździectwo, szermierkę, gimnastykę, pilates, żeglarstwo, narciarstwo i wiele innych.

Interesujące jest to, że ikony i odniesienia znalazły się w becie systemu iOS, a nie watchOS. Warto jednak pamiętać, że zegarek wciąż jest połączony z telefonem, a zapis treningów można przeglądać w aplikacji Aktywność dla iOS.

Warto też wspomnieć, że pierwsze informacje o nowych aktywnościach w aplikacji Ćwiczenia pojawiły się miesiąc temu. Wtedy to w firmware głośnika HomePod odkryto odniesienia do funkcji pomiaru jazdy na nartach przez zegarek Apple Watch.

Nie wiadomo, czy funkcje mierzenia tych aktywności dostępne będą dla starszych wersji zegarka Apple Watch, czy znajdą się tylko w nowym urządzeniu - Apple Watch Series 3 - które zaprezentowane może być już w przyszłym miesiącu. Nie ma też pewności, czy wszystkie aktywności to w rzeczywistości osobne treningi w aplikacji Workouts, czy tylko opisy treningów rejestrowanych przez funkcję mierzenia innych aktywności, nieobjętych osobnymi programami treningowymi.

Źródło: iHelp BR