Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem aktualizacji. Po nowych wersjach komputerów Mac i nowej stacji dokującej dla iPhone'ów przyszła kolej na aktualizację oprogramowania zegarka Apple Watch - pierwszą od jego premiery 24 kwietnia.

Aktualizacja przynosi poprawę wydajności pomiarów ćwiczeń zarówno w sali, jak i na powietrzu, przede wszystkim treningu na stacjonarnym rowerze czy kajaku, a także pomiarów marszu i biegania oraz aktywności w pozycji stojącej. Poprawiono także Siri, funkcje dostępu oraz działanie aplikacji firm trzecich.

alt text

alt text

Apple Watch w Polsce? Raczej nieprędko

Dodano wsparcie dla kolejnych języków, w tym brazylijskiego portugalskiego, duńskiego, holenderskiego, szwedzkiego, rosyjskiego, tajskiego i tureckiego. Sugeruje to, że kolejna fala premier zegarka Apple Watch obejmie Brazylię, Danię, Holandię, Szwecję, Rosję, Tajlandię i Turcję. Niestety, na premierę zegarka w Polsce trzeba będzie poczekać dłużej.

Co ciekawe, zegarek Apple Watch pojawił się dzisiaj na chwilę na głównej stronie polskiego internetowego sklepu Apple, co według niektórych mogło sugerować jego rychłą premierę.

alt text

Może to jednak oznaczać tylko tyle, że Apple planuje w bliższej lub dalszej przyszłości wprowadzić Apple Watcha także na nasz rynek.