Już dzisiaj rusza przedsprzedaż zegarka Apple Watch, który trafi do pierwszych użytkowników 24 kwietnia. Jak jednak donosi firma z Cupertino, zamówienia na to urządzenie będą mogły być składane tylko za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Apple Store, a nie w salonach firmowych.

Zamówienia na Apple Watch będzie można składać od godziny 9:01. Dotyczy to jednak tylko klientów z Australii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Hongkongu, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. W salonach Apple w tych państwach, klienci będą mogli również od jutra zobaczyć zegarki i wybrać odpowiednią dla siebie konfigurację modelu.

Jak informuje Tim Cook, zamówienie urządzenia w przedsprzedaży nie jest równoznaczne z pewnością dostarczenia zegarka klientowi w dniu premiery. Klienci nie będą bowiem odbierali sprzętu w salonach firmowych, ale zostanie on dostarczony pod wskazany przez nich adres na terenie wyżej wymienionych państw. Jeżeli popyt okaże się zbyt duży, Apple nie sprosta wyzwaniu wysłania produktów na czas. CEO firmy z Cupertino podkreśla również, że pojedynczy użytkownik może zamówić maksymalnie dwa egzemplarze Apple Watch w przedsprzedaży.

Źródła: 9TO5MAC, Apple