Na trochę ponad tydzień przed prezentacją nowych produktów Apple (odbędzie się ona 7 września) informacje o nich pojawiły się w dokumentach Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Mieszcząca się w Moskwie Euroazjatycka Komisja Gospodarcza to stały organ wykonawczy Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, powołanej z inicjatywy Władimira Putina wspólnoty gospodarczej zrzeszającej Rosję, Białoruś, Kazachstan, Armenię i Kirgistan. Organizacja powstała niejako w kontrze do Unii Europejskiej.

Wspomniane dokumenty zawierają informacje o przyznaniu certyfikatów dopuszczających urządzenia do sprzedaży na terenie EUG. Wymieniane są w nich m.in. bezprzewodowe słuchawki AirPods, zegarki Apple Watch w różnych wersjach (A1831, A1832, A1833, A1843, A1802, A1803, A1757, A1758, A1816, A1817) oraz dwa nowe modele iPhone'a (A1778 i A1784).

AirPods

Pojawienie się bezprzewodowych słuchawek AirPods na liście produktów certyfikowanych przez EUG, wskazuje wyraźnie na możliwy brak gniazda mini jack w nowych modelach iPhone'ów.

Co ciekawe Apple Watch pojawia się w tych dokumentach, jako urządzenie z systemem watchOS2, podczas gdy od kilku miesięcy deweloperzy mogą testować jego trzecią wersję. Nie ma więc pewności, że w tym wypadku chodzi o zupełnie nowy produkt.

Źródło: AppleInsider

Obrazek nagłówka: iPhoneTaiwan