Apple zaprezentowało właśnie nowy model swojego zegarka - Apple Watch Series 5. Jest on wyposażony w nowy innowacyjny ekran Always On Retina Display, który pozostaje włączony przez cały czas.

W zależności od potrzeb ekran odświeża się od 60 Hz do 1 Hz, by oszczędzić energię. W środku znalazły się nowe czujniki, m.in. światła otoczenia. Wszystko to zapewnia do 18 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii. Wszystkie tarcze zegarów, komplikacje i widoki ćwiczeń przystosowane są teraz do nowego ekranu Always On.

Apple Watch Series 5 wyposażony jest także w kompas. Może być on widoczny jako osobna aplikacja, jako komplikacja na tarczy zegara lub na mapie.

Apple Watch Series 5 wyposażony jest teraz w funkcję wzywania pomocy działającą w ponad 150 krajach świata. Wystarczy tylko nacisnąć i przytrzymać boczny klawisz.

Aluminiowa obudowa zegarek Apple Watch Series 5 wykonany jest w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Zegarek dostępny będzie także w wersjach z obudową ze stali nierdzewnej, tytanu oraz ceramiczną.

Ceny Apple Watch Series 5 w wersji GPS zaczynają się od 399 dolarów. Z kolei cena modelu z komunikacją komórkową zaczyna się od 499 dolarów. Zamówienia można składać już dziś. Dostawy rozpoczną się 20 września.

Źródło: Apple