Zegarek Apple Watch, a w szczególności system watchOS, to ostatnio pole do popisu deweloperów. Pisaliśmy już kilkukrotnie o złamaniu systemu zegarka. Najpierw udało się na nim uruchomić przeglądarkę web, a później zainstalować na nim natywne aplikacje korzystające z frameworków UIKit i SceneKit, które nie są normalnie dostępne dla aplikacji na to urządzenie. Tym razem deweloper Hamza Sood zainstalował na zegarku hit ubiegłego roku - grę Flappy Bird.

Mowa oczywiście o napisanym przez Sooda klonie oryginalnej gry wydanej dla iPhone'a. Zegarkowa wersja napisana została specjalnie dla tego urządzenia z zainstalowanym na razie dostępnym tylko w wersji beta systemem watchOS 2. Ze względu na prosty system sterowania, wydaje się, że może ona być niemal takim hitem, jak w ubiegłym roku wersja dla iPhone'a. W przypadku tego urządzenia machnięcie skrzydłami można aktywować dotykając ekran lub kręcąc koronką.

Niestety fani Flappy Bird raczej nie znajdą wersji tej gry dla Apple Watcha w App Store. Jak przyznaje Sood jej stworzenie nie jest możliwe przy wykorzystaniu natywnego SDK dla systemu watchOS.

Źródło: Redmond Pie