Zegarek Apple Watch nie pojawi się w sprzedaży w salonach Apple Store przynajmniej do czerwca. Od 10 kwietnia trwa jednak jego internetowa przedsprzedaż w USA, Kanadzie, Australii, Chinach, Hong Kongu, Japonii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Możliwe, że już 8 maja zegarek będzie można przymierzyć w salonach firmowych i zamówić go za pośrednictwem internetowego sklepu w kolejnych krajach.

Nie wiadomo dokładnie o której państwa chodzi. Pewną wskazówką może być lista krajów, które znalazły się w drugim rzucie premiery iPhone'ów 6 i 6 Plus, a także Siri - ważny element komunikacji z zegarkiem Apple Watch. Na oficjalnej stronie Apple znaleźć można listę krajów, w których można korzystać z Siri wraz ze wspieranymi językami.

Biorąc pod uwagę oba czynniki, można założyć, że druga fala internetowej sprzedaży zegarka Apple Watch obejmie Danię, Hiszpanię, Holandię, Nową Zelandię, Rosję, Szwecję, Szwajcarię, Tajwan, Turcję i Włochy.

Oficjalna sprzedaż zegarka Apple Watch w naszym kraju ruszy zapewne dopiero wtedy, kiedy będzie można komunikować się z nim po polsku za pośrednictwem Siri. Apple pracuje nad tym od przynajmniej kilku miesięcy.

Źródło: iSpazio