Kość S1, która znalazła się w zegarku Apple Watch nie jest jedynie procesorem, zamknięto w niej wiele układów, które w innych urządzeniach, np. w iPhone'ach, umieszczane są na tzw. płycie głównej. Firmie ABIreserarch udało się odkryć co dokładnie znajduje się w jej środku.

Sercem kości S1 i samego zegarka Apple Watch jest procesor oznaczony jako APL 0778. Znalazł się w niej także układ pamięci RAM o pojemności 512 MB od firmy Elpida. Tyle samo pamięci RAM posiadał iPhone 4. 8 GB pamięci masowej, w której trzymane są wszelkie dane, w tym zdjęcia czy muzyka, upakowane jest w układach dostarczonych przez firmy SanDisk i Toshibę.

alt text

W S1 znalazł się także układ firmy Broadcom odpowiedzialny za transmisję WiFi, Bluetooth i NFC (może on także obsługiwać transmisję radia FM). Transmisję NFC wykorzystywaną przy płatnościach za pomocą Apple Pay wspiera także układ firmy NXP i wzmacniacz sygnału od firmy AMS. Na pokładzie znalazły się także układy zarządzania energią, akcelerometru, kontrolery ekranu dotykowego i ładowania indukcyjnego.

Przypomnijmy, że kilka dni temu podczas rozbiórki Apple Watcha przez serwis iFixit okazało się, że wszystkie znajdujące się w kości układy zatopione są w żywicy (być może chodzi tutaj o ochronę przed wilgocią i wodą), przez co dotarcie do nich było bardzo utrudnione czy wręcz niemożliwe bez ich uszkodzenia.

Źródło: ABIresearch