iPhone'y, iPady i komputery Mac można zabezpieczyć na wypadek kradzieży lub zagubienia sprzętu za pomocą usług Find my iPhone i Find my Mac. Dzięki nim można nie tylko namierzyć, wyczyścić lub zablokować dane urządzenie, ale i wysłać komunikat do znalazcy lub złodzieja czy wykonać zdjęcie wbudowaną kamerą. Takiego zabezpieczenia nie posiada jeszcze najnowszy produkt - zegarek Apple Watch. Firma ma jednak pracować także i nad tym.

Podobnie, jak w przypadku iPhone'a, iPada czy komputera Mac, dzięki tej usłudze użytkownik zegarka będzie mógł śledzić jego położenie, zdalnie usunąć z niego wszystkie dane lub zablokować go. Dodatkowo Apple Watch powiadamiać ma użytkownika o zerwaniu połączenia z iPhonem. Niestety Find my Watch wymagać ma dodatkowego układu, w związku z czym pojawi się prawdopodobnie dopiero w drugiej generacji tego urządzenia.

Dodatkowo Apple pracować ma nad możliwością integracji treści wysyłanych z aplikacji firm trzecich z tarczami zegarów dostępnych w Apple Watchu. Obecnie użytkownik ma wybór pomiędzy różnymi informacjami przesyłanymi przez aplikacje systemowe, m.in. aktywnością, prognozą pogody, wydarzeniami zapisanymi w kalendarzu, poziomem energii w baterii itp.

Źródło: 9To5Mac