W moim ostatnim wpisie, pisałem o sposobie na muzyczne usamodzielnienie zegarka Apple Watch. Firma z Cupertino oddając do dyspozycji użytkownika, dwa z dostępnych ośmiu gigabajtów pamięci na utwory, w stosunku do miejsca przeznaczonego na zdjęcia, wykazała się wyjątkowo hojna. Abstrahując od faktu, iż Apple Watch z swoim 2,5 calowym wyświetlaczem, nie jest odpowiednim narzędziem ekspozycji posiadanych fotografii, to przeznaczenie na nie 75 megabajtów pamięci zegarka dodatkowo nie ułatwia zadania. Mimo tych utrudnień, zdjęcia na OLED-owym ekranie wysokiej rozdzielczości Apple Watcha wyglądają świetnie.

Aby wybrać, który ze znajdujących się w bibliotece zdjęć na iPhone'ie albumów ma zostać zsynchronizowany z zegarkiem, należy otworzyć aplikację Apple Watch na smartfonie i tapnąć na zakładkę „Photos”.

alt text

Wybierając opcję „Photos Limit”, użytkownik podobnie, jak miało to miejsce w przypadku synchronizowania muzyki, może wybrać ilość zdjęć oraz przestrzeń, jaką mają zajmować w dostępnej pamięci Apple Watcha.

alt text

Tapnięcie w opcje „Synced Album” pozwoli dokonać wyboru, który album z iPhone'a ma zostać zapisany w zegarku. Użytkownicy mogą również wybrać opcje ”Favorites", aby wszystkie nowe zdjęcia oznaczane jako ”Ulubione" zostały automatycznie wysłane do Apple Watcha.

alt text

W aplikacji „Photos” na zegarku Apple Watch nie działa znana z pozostałych urządzeń firmy, funkcja „Pinch to zoom”, jednak zdjęcia można powiększać i pomniejszać za pomocą cyfrowej koronki, a przewijać dotykając obrazów palcem.

Synchronizacja muzyki, a tym samym usamodzielnienie Apple Watcha od iPhone’a ma sens, chociażby z punktu widzenia uprawiających sport, uwalniając ich od dodatkowego obciążenia. Jakkolwiek dobrze zsynchronizowane fotografie prezentowałyby się na naszym nadgarstku, to jednak na ekranie iPhone'a będą wyglądać jeszcze lepiej i nie ma przesłanek, by go zastępować.

Źródło: AppleInsider