Dziennikarze serwisu 9to5Mac odkryli w najnowszej becie watchOS 5 poszlaki świadczące o tym, że większy z smartwatchy otrzyma ekran o rozdzielczości 384 x 480. Jest to znaczący wzrost w stosunku do aktualnych 312 x 390 pikseli. To sugeruje, że oprócz zwiększenia się fizycznych rozmiarów ekranu, wzrośnie także zagęszczenie pikseli.

Z wykonanych w Xcode symulacji wynika, że ekran prawdopodobnie będzie miał rozdzielczość około 345 PPI (Series 3: ~303 PPI). Pozwoli to umieszczać deweloperom znacznie więcej informacji. Zdecydowanie zyskają na wyglądzie komunikaty tekstowe, które w związku z większą ilością znaków w linii, będą się ładniej „łamały”.

Omawiane zmiany mogą zmusić część developerów do przerobienia swoich aplikacji. W przetestowanym przez 9to5Mac kalkulatorze PCalc, grafika nie została poprawnie (w ogóle) przeskalowana, pojawiły się za to niezbyt estetyczne marginesy. Z drugiej strony, nie jest wykluczone, że to tylko błąd symulatora z Xcode, a finalny zegarek będzie potrafił rozciągnąć niedostosowane aplikacje. Wszystkiego dowiemy się już za kilka dni.

Źródło: 9To5Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019