W kodzie wersji Golden Master systemu iOS 11 odkryto ciekawe informacje na temat jubileuszowego modelu iPhone'a. Z poszczególnych linijek kodu wyczytano także wiele na temat nowej generacji zegarków Apple Watch.

W instalowanej na iPhonie aplikacji Apple Watch znajduje się obraz, na którym prawdopodobnie widać kolejny model inteligentnego zegarka Apple. Forma tego smartwatcha jest taka sama jak w przypadku obecnych modeli. Oznacza to, że z nowym zegarkiem używać można będzie wszystkich obecnie dostępnych na rynku pasków.

To co rzuca się w oczy to ikona słuchawki telefonu i wskaźnik poziomu zasięgu sieci komórkowej na ekranie (taki sam jak w iPhone'ach z iOS 10) oraz czerwona koronka, w które ukryty ma być czip służący do połączenia się z siecią komórkową.

W kodzie iOS'a znajdują się informacje, że urządzenie będzie łączyć się z siecią przez LTE. Numer telefonu współdzielony będzie z iPhonem, ale dane będą mogły być pobierane niezależnie. Zagraniczni operatorzy sieci komórkowych przygotowują podobno nowe oferty, które uwzględniać będą pakiety danych dla Apple Watchów.

Źródło: 9To5Mac: 1, 2