Choć aktualnie system watchOS nie oferuje możliwości instalowania na zegarku Apple Watch tarcz firm trzecich, to jego użytkownicy mogą w łatwy sposób wybrać i dostosować do własnych potrzeb jedną z 13 proponowanych przez producenta. W przeciwieństwie do tradycyjnych marek wykorzystujących miejsce na tarczy zegarka do prezentacji własnego logo, na żadnej z oferowanych przez Apple nie znajdziemy nadgryzionego jabłka. Możemy je jednak tam dodać.

W pierwszej kolejności musimy takie logo pobrać na iPhone'a zsynchronizowanego z posiadanym Apple Watchem. W tym celu klikamy kopiujemy ikonę nadgryzionego jabłka - . Następnie w aplikacji Watch na iPhone'ie przechodzimy do zakładki Zegar i wybieramy Monogram. W tym miejscu można dodać od 1 do 4 liter, które będą wyświetlane na tarczy zegarka w trybie Kolor, jednak chcąc dodać do niej logo Apple, zamiast wpisywania znaków, wklejamy je tutaj ze schowka i wracamy do poprzedniego menu.

Aby wklejone logo było wyświetlane na zegarku Apple Watch, należy nacisnąć mocniej jego ekran i przesuwając palcem w prawo lub lewo wybrać wspomnianą tarczę Kolor. Pozwala ona na wyświetlanie czterech wybranych przez użytkownika komplikacji w każdym z narożników tarczy oraz monogramu, w tym przypadku logo firmy Apple, poniżej godziny 12. Teraz nie ma już wątpliwości, że to Apple Watch.

Tekst dostępny także w języku hiszpańskim.