Choć od rozpoczęcia sprzedaży zegarka Apple Watch nie minął jeszcze rok, to według analiz firmy Jupiter Research posiada on już 52-procentowy udział w rynku smartwatchy. Mimo wszystko, nowe urządzenie firmy z Cupertino nie spełniło wszystkich pokładanych w nim oczekiwań, dlatego co raz częściej mówi się o jego następcy. Co prawda wcześniejsze plotki wskazywały na zbliżającą się premierę kolejnej generacji tego zegarka, to według Matthew Panzarina z serwisu TechCrunch, Apple Watch 2 nie zostanie zaprezentowany podczas przewidywanej marcowej konferencji firmy z Cupertino.

Do takiego wniosku Panzarino doszedł po analizie informacji, jakie otrzymał z kilku swoich źródeł. W swoim raporcie powołuje się m.in. na rozmowę, którą przeprowadził z analitykiem firmy Creative Strategies Benem Bajarinem. Dowiedział się od niego, iż dotychczasowe kontrole łańcucha dostaw nie wykazują jak na razie żadnego ruchu wskazującego na rozpoczęcie produkcji nowego modelu zegarka przez Apple.

Źródła Panzarina potwierdzają, iż konferencja firmy z Cupertino rzeczywiście będzie miała miejsce w marcu, jednak nie jest on pewny, co zostanie na niej zaprezentowane. Według niego może być to 4-calowy iPhone, kolejny model iPada oraz, niejako w zastępstwie Apple Watcha 2, nowe modele jego pierwszej wersji wraz z dedykowanymi mu akcesoriami.

Źródło: TechCrunch