Zbliżający się koniec roku to czas różnego rodzaju podsumowań. O jedno z pierwszych pokusiło się Apple i zaprezentowało najlepsze aplikacje i gry, które pojawiły się w iTunes Store w 2016 roku.

Aplikacją roku 2016 dla iPhone'a została Prisma. Popularny program umożliwiający nakładanie niemal naturalnych, zapierających dech w piersiach efektów artystycznych na zdjęcia. Jego recenzję przeczytacie na MyApple.

Prisma

W przypadku iPada, aplikacją roku jest SketchBook od firmy Autodesk. Narzędzie to pozwala tworzyć zarówno statyczne, jak i animowane rysunki i synchronizować pracę za pośrednictwem dedykowanej usługi o tej samej nazwie. Miano najlepszej aplikacji dla Apple TV otrzymał Twitter. Z kolei najlepszą aplikacją dla Maca uznany został program Bear (rozbudowany notatnik /. edytor tekstu, dostępny także w wersji dla iOS).

Wśród gier dla iPhone'a wydanych w 2016 roku najlepszą zdaniem Apple jest Clash Royale. Specjalne, osobne wyróżnienie otrzymała gra Pokémon Go.

Najlepszą grą 2016 roku dla iPada jest Severed. Z kolei najlepszą grą dla Maca zostało Mini Metro. W przypadku Apple TV tytuł ten przypadł Riptide GP: Renegade. Wyróżnione zostały także gry dla zegarka Apple Watch. Tutaj tytuł gry roku przypadł Field Day.

Wspomnieć też wypada o kilku grach, które zostały wyróżnione, a których recenzje pojawiły się na MyApple. Są to m.in. Reigns czy opisywana niedawno PinOut.