Nauka języka obcego, poza wkuwaniem zasad pisowni, to także poszerzanie zasobu słówek, których używa się na co dzień. Często od tego właśnie zależy to, w jakim stopniu człowiek jest się w stanie dogadać. Sposobów na naukę słownictwa jest masa. Podejrzewam, że wszystkie się sprawdzają w różnych okolicznościach, można je też bez problemu łączyć. Dzięki aplikacji Watch Words można się teraz uczyć słówek także za pośrednictwem zegarka Apple Watch, na przykład przy okazji sprawdzania aktualnego czasu.

Watch Words dla Apple Watcha to niewielka aplikacja wyświetlająca kolejne słówka wraz z ich opisem. Może robić to zarówno w trybie pełnoekranowym, po jej uruchomieniu na zegarku, jak i w tak zwanej komplikacji, na ekranie tarczy zegara. To właśnie ta ostatnia jej funkcja czyni tę aplikację bardzo pomocną w nauce. Wystarczy spojrzeć na zegarek by sprawdzić aktualny czas, postępy dziennej aktywności, datę czy temperaturę, by przy okazji przypomnieć sobie jakieś słowo w danym języku.

Watch Words

Domyślnie w zestawie demo znajduje się kilkanaście słówek angielskich. W aplikacji Watch Words dla iPhone'a (program dla Apple Watcha jest właściwie jej widgetem) można też kupić zestawy tematyczne słówek w tym języku, a także stworzyć własne zbiory. Później wystarczy wybrać, który wgrać na zegarek. Użytkownik może też ustawić w jakim okresie pojawiać się będą słówka z danego zestawu. Domyślnie są to trzy dni.

Watch Words

Oczywiście Watch Words nie jest programem, dzięki któremu nauczymy się mówić w wybranym języku, to przydatne i wygodne narzędzie do przyswajania słówek. Korzystam z niego od kilku dni, ale nie ukrywam, że czekam na zestawy słówek w innych językach.

Watch Words dla zegarka Apple Watch (wymaga iPhone'a) dostepna w App Store za darmo (freemium).