Najważniejsze dla kibica piłki nożnej jest obejrzenie meczu. Najlepiej na stadionie, na żywo lub chociaż w telewizji - oczywiście w HD. Niestety czasami kilka meczy rozgrywanych jest w tym samym czasie, a czasami po prostu z różnych przyczyn nie możemy być ani na stadionie ani w pobliżu telewizora.

Z pomocą przychodzą wtedy aplikacje mobilne, które powiadamiają nas o wynikach na żywo - to najważniejsza funkcja, aczkolwiek takie aplikacje dostarczają nam wiele dodatkowych informacji o meczu, których żaden realizator na żywo nie jest nam w stanie przekazać.

Do tej pory korzystałem z aplikacji LiveScore, która może nie była idealna, ale moje podstawowe potrzeby zaspokajała. Sytuacja się trochę zmieniła w momencie gdy stałem się posiadaczem Apple Watcha i zapragnąłem mieć powiadomienia nie tylko w telefonie, ale i w zegarku. Deweloperzy LiveScore jeszcze nie zaktualizowali swojej aplikacji o obsługę zegarka od Apple, ale z pomocą przyszedł mi jeden z użytkowników na Twitterze.

Aplikacja o której mowa to tytułowa Forza Football, która jest dostępna za darmo nie tylko dla urządzeń z iOS ale także dla tych z systemem Android czy Windows Phone.

Zaczynamy

Na początku jesteśmy poproszeni o wybranie swoich ulubionych drużyn oraz rozgrywek, którymi jesteśmy zainteresowani. Możemy oczywiście później zmienić tę listę w ustawieniach.

Forza Football ulubione

Relacje Live

Kiedy już to zrobimy, możemy cieszyć się nie tylko śledzeniem na żywo interesujących nas meczy, ale także dostępem do bardzo rozbudowanych statystyk każdego z nich. W jednym miejscu otrzymujemy informacje o strzelonych golach, żółtych i czerwonych kartkach, kontuzjach i zmianach zawodników, strzałach w słupek czy poprzeczkę. Dodatkowo możemy obejrzeć powtórki z najważniejszych akcji, które są podawane w formie linków do filmów na DailyMotion.

Powiadomienia

Wspominałem na początku tego wpisu, że w aplikacji z której korzystałem wcześniej brakowało mi obsługi Apple Watch - były wysyłane tylko standardowe powiadomienia Push o wyniku. W Forza Football mamy w powiadomieniach nie tylko informację o strzelonej bramce ale i informację o strzelcach tych bramek.

Forza Football powiadomienia

A najważniejsze dla mnie jest to, że wszystkie powiadomienia otrzymujemy na zegarek w bardzo czytelnej formie.

Forza Football Apple Watch

Oprócz dostępu poprzez aplikację dla iOS i Apple Watch Forza Football oferuje również widget dla iOS.

Forza Football Widget iOS

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest synchronizacja powiadomień przez iCloud - ta funkcja powinna być obowiązkowa bo chyba nie ma nic bardziej denerwującego jak kilka urządzeń pikających w tej samej sprawie. W Forza Football zostało to świetnie rozwiązana i gdy odbierzemy powiadomienie na iPhone to iPad już nie będzie nas o tym informował.

Kalendarz

Mając wybrane ulubione rozgrywki i drużyny, mamy równocześnie podgląd na kalendarz z najbliższymi rozgrywkami naszych drużyn. Możemy sprawdzić kto, kiedy i z kim będzie grał a także dokładnie spersonalizować powiadomienia jakie chcemy otrzymywać z danego meczu.

Forza Football mecze

Podsumowanie

Na koniec warto wspomnieć o kilku ciekawych funkcjach, które niektórym z Was mogą się spodobać:

  • możliwość ocenienia pracy trenera czy występu drużyny,

  • możliwość typowania wyników.

Ja z tych funkcji nie korzystam, ale są one tak wkomponowane w aplikację, że nie przeszkadzają w korzystaniu z niej.

Jeżeli jesteście miłośnikami piłki nożnej to ta aplikacja powinna być pozycją obowiązkową na Waszych iUrządzeniach.

Forza Football w AppStore

Forza Football w Google Play

Forza Football w Windows Market

¡Hala Madrid!