ING Bank Śląski, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił aplikację na Apple Watch. Z ING Business w wersji na zegarek Apple mogą korzystać klienci korporacyjni.

ING Business jest pierwszą aplikacją bankową w Polsce przygotowaną dla zegarka Apple Watch.

W aplikacji zamieszczono informacje, które klienci najczęściej szukają logując się do systemu przez bankowość mobilną. Procentowy wskaźnik salda na rachunku pozwala jednym rzutem oka sprawdzić stan firmowego konta.

Klient może także natychmiast podejrzeć aktualną liczbę oczekujących zleceń wymagających jego podpisu lub wysłania. Pod ręką są również bankowe kursy kupna i sprzedaży wybranych walut. Poszczególne elementy, takie jak domyślny rachunek czy para walutowa, można zmienić w ustawieniach aplikacji. Wszystkie informacje są błyskawicznie dostępne w formie tzw. Skrótu (Glances), a dane można odświeżać korzystając z technologii Force Touch.

alt text

Michał Bolesławski, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za segment korporacji wspomina:

Ponad połowa klientów korzystających z aplikacji mobilnej używa iPhone'ów lub iPadów. Wiemy, że coraz więcej z nich posiada zegarek Apple Watch, dlatego już teraz - jako pierwszy bank w Polsce - postanowiliśmy przygotować aplikację przeznaczoną na to urządzenie.

Miesiąc temu udostępniliśmy klientom zupełnie nową aplikację bankowości mobilnej. Wersja na Apple Watch to kolejny element przygotowywanego przez nas nowoczesnego systemu bankowości internetowej dla firm - ING Business. Chcemy jak najlepiej dopasowywać się do zmieniających się potrzeb i zachowań klientów, a także urządzeń z których korzystają

Udostępniona w czerwcu nowa wersja aplikacji mobilnej INGBusiness wprowadziła wiele usprawnień. Logowanie do aplikacji jest szybsze i prostsze, a nowy ekran pulpitu umożliwia szybki podgląd sald na rachunkach i podpisywanie zleceń. Nowe menu może być spersonalizowane według potrzeb użytkownika, umożliwiając szybkie przejście do najczęściej wykonywanych operacji i transakcji. Dodatkowo zmieniono całą grafikę w aplikacji zgodnie z obecnymi trendami w zakresie user experience.

Aplikacja na Apple Watch jest dostępna dla posiadaczy iPhone'ów. Aplikacja na smatfony jest dostępna w sklepach Apple AppStore, Google Play oraz BlackBerry World.

INGBusiness dla iPhone'a w App Store za darmo:

INGBusiness - Pobierz z App Store