Już w pierwszej wersji systemu watchOS znalazły się aplikacje rejestrujące aktywność użytkownika oraz tętno mierzone za pomocą wbudowanego w Apple Watch czujnika. Od tego czasu Apple stale je rozwija. Jak donosi Bloomberg, w przyszłości dane zdrowotne i fitnesowe zbierane przez zupełnie nowe aplikacje dla tego urządzenia mają być analizowane w ramach narzędzia diagnostycznego powstałego na bazie HealthKit.

System diagnostyczny Apple bazujący na platformie HealthKit i danych zbieranych m.in. przez aplikacje w zegarku Apple Watch może rozwiązać problemy z wymianą i synchronizacją danych pacjentów oraz szybkim diagnozowaniem na podstawie tych danych. Boryka się z nimi cała branża medyczna w USA. Zebrane przez Apple Watch dane, będą następnie analizowane przez system i synchronizowane z bazami danych szpitali czy ośrodków zdrowia.

Wśród aplikacji dla zegarka Apple Watch, które zbierać będą dane dla wspomnianego, opartego na HealthKit systemu diagnostycznego, wymienia się zupełnie nową, rejestrującą sen użytkownika, a także zupełnie specjalną aplikację mierzącą tętno w trakcie wysiłku, relaksu oraz czas potrzebny na jego uspokojenie. Ta obecnie dostępna w zegarku mierzy jedynie bieżące tętno, ale nie interpretuje zebranych danych.

Bloomberg nie podaje, kiedy nowy system miałby ruszyć.

Źródło: Bloomberg