Według najnowszych informacji przedstawionych przez jednego z dostawców firmy z Cupertino, Apple Watch 2 zostanie wyposażony w ekran typu One Glass Solution. Będzie on cieńszy od montowanego w poprzedniej generacji tego urządzenia wyświetlacza, co pozwoli na przykład na zwiększenie pojemności akumulatora.

W dostępnych obecnie na rynku zegarkach Apple Watch znajduje się ekran Glass On Glass, na który składają się dwie warstwy szkła. W przypadku kolejnej generacji tego urządzenia kalifornijski producent ma jednak postawić na nowe rozwiązanie, które ogranicza się do jednej warstwy.

Według ostatnich plotek, nowe modele zegarka Apple Watch nie będą cieńsze od poprzedników i producent z Cupertino prawdopodobnie postawi na znany już wygląd i bryłę tych urządzeń. Niemniej jednak zastosowanie nowego typu ekranu pozwoli na zwiększenie wymiarów akumulatora, montaż modułu GPS czy też rzobudowę pozostałych podzespołów.

Apple Watch 2 (lub Apple Watch S) ma rzekomo zostać zaprezentowany wraz z nowymi iPhone'ami już 6 września. Warto przypomnieć, że nowe smartfony Apple mają trafić do sprzedaży dziesięć dni po tym wydarzeniu.

Źródło: AppleInsider