Apple zaprezentowało właśnie nowe modele zegarka Apple Watch. Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE.

Apple Watch 6

Apple Watch Series 6 wyglądem nie różni się od ubiegłorocznego modelu. Urządzenie zostało jednak wyposażone w kolejne funkcje mierzące parametry życiowe oraz nowy układ S6. Apple Watch Series 6 posiada czujnik mierzący nasycenie tlenem krwi. Za normalne uważa się poziomy od 95 do 100 procent. Spadek poniżej 80 procent może prowadzić do problemów z poprawnym działaniem serca i mózgu.

W Apple Watch Series 6 poprawiono także wyświetlanie informacji w trybie "always on". Ekran jest teraz jaśniejszy. Zegarek ma się teraz ładować o 20 procent szybciej od poprzedniego modelu. W środku znalazł się także układ U1 obsługujący Ultra Wideband.

Apple Watch Series 6 to także nowe tarcze, są m.in. takie, które pokazują czas w różnych miejscach na świecie, czy stoper. Zegarek dostępny jest m.in. w nowym niebieskim kolorze oraz w wersji Product[RED]. Pojawił się także nowy pasek wykonany w całości z materiałów pochodzących z recyclingu.

Ceny Apple Watch Series 6 zaczynają się od 1899 zł. Zegarek dostępny będzie już 18 września.

Apple Watch SE

Apple Watch SE posiada wygląd zbliżony do zegarków serii 4 i 5, wyposażony jest w układ S5. Posiada także żyroskop i czujnik wysokości oraz funkcję wykrywania upadku.

Wspomnieć wypada, że oba zegarki oferowane będą bez ładowarek. Ma to ograniczyć wpływ Apple na środowisko. Urządzenia będą dostępne już w najbliższy piątek.

Ceny Apple Watch SE zaczynają się od 1299 zł. Urządzenie dostępne będzie 18 września.

Family Setup

Apple ogłosiło także pojawienie się nowej funkcji Family Setup, pozwalającej na konfigurowanie zegarków Apple Watch dla całej rodziny, w tym dzieci.