Dzisiejsze pojawienie się zegarków Apple Watch wraz z cenami w polskiej wersji sklepu internetowego Apple, dostępnego za pośrednictwem aplikacji dla iOS, wywołało spore zamieszanie.

Wszystkie modele zegarków, włącznie z tymi ze złotymi kopertami z serii Edition, choć pojawiły się w sklepie, nie są jednak dostępne i nie można ich jeszcze kupić. Polska wersja serwisu Apple.com nie uległa zmianie. Dalej próżno szukać na niej informacji o zegarku, ani tym bardziej o terminie jego premiery. Wskazywać to może na przypadkowe udostępnienie tych produktów w polskim internetowym sklepie Apple dostępnym przez aplikację. Nie oznacza to jednak, że na zegarek od Apple będzie trzeba czekać do listopada czy grudnia.

Nasze źródło potwierdziło, że premiera zegarka Apple Watch w Polsce została przyspieszona. Jego sprzedaż rozpocznie się w pierwszym tygodniu października. Dostępny on będzie niemal na pewno zarówno u APR-ów, jak i w tak zwanych Apple Shopach, czyli specjalnych stoiskach w marketach Saturn i MediaMarkt. Pracownicy tych sklepów mają pod koniec września odbyć szkolenie w siedzibie Apple w Warszawie, którego tematem ma być właśnie sprzedaż zegarków Apple Watch.