Jedno z najczęściej zadawanych mi przez czytelników pytań dotyczących zegarka Apple Watch brzmi: „ile trzyma on na baterii?”. Pisałem już o tym w pierwszym wpisie należącym do tego cyklu, jednak ze względu na ilość pytań postanowiłem wrócić do tego tematu. Po 10 dniach użytkowania zegarka nic się właściwie w tym temacie nie zmieniło.

Trzecia część cyklu wpisów „Apple Watch na co dzień” znajduje się tutaj.

Druga część cyklu wpisów „Apple Watch na co dzień” znajduje się tutaj.

Pierwsza część cyklu wpisów „Apple Watch na co dzień” znajduje się tutaj.

Każdego dnia wieczorem - kiedy około godziny 23:00 zdejmowałem zegarek z nadgarstka celem podłączenia go do ładowania - zapas energii w bateriach wahał się od 15% do 30%. Stopień użycia był oczywiście różny w zależności od mojej aktywności danego dnia, jak podejrzewam zapotrzebowanie na energię wiąże się z ilością danych, jakie danego dnia musiał zebrać i przeanalizować zegarek. Nawet jednak przy dwugodzinnych treningach (marszobiegi po lesie) energii w baterii wystarczało bez problemu na cały dzień.

alt text

Maksymalny czas pracy na baterii przy jednym ładowaniu w moim przypadku wyniósł 30 godzin. Po tym czasie na ekranie pojawił się komunikat o niskim poziomie energii.

Podczas 10 dni testów zegarka Apple Watch ładowałem to urządzenie głównie w nocy. Nie ukrywam, że było to najwygodniejsze. Nie lubię spać z zegarkiem na nadgarstku, zwłaszcza że w tym czasie może się on ładować. Z drugiej jednak strony proces ten - jak już wcześniej pisałem - trwa mniej niż 2 godziny. Jeśli więc zapomnimy podłączyć go do ładowania wieczorem, to powinniśmy zdążyć naładować go rano jeszcze przed wyjściem z domu do pracy, na uczelnię czy do szkoły.

W okresie testów nie zauważyłem też, by komunikacja pomiędzy zegarkiem, a iPhonem w jakikolwiek sposób drenowała baterię w tym drugim urządzeniu. Mój iPhone 6 ma na stałe włączoną komunikację Bluetooth, WiFi (nie wyłączam jej wychodząc z domu) i usługi lokalizacji, a od dnia kupna we wrześniu ubiegłego roku cały czas sparowany był z zegarkiem Pebble. Bez problemu jednak jest on w stanie przetrwać cały dzień na jednym ładowaniu. Nie inaczej było w przypadku połączenia go z Apple Watchem.