Jedną z pozoru niewielkich lecz od strony technicznej ogromnej zmiany w nowych systemach operacyjnych jest sposób aktywowania Siri.
Aktualnie, żeby aktywować słownie Siri trzeba powiedzieć odpowiednia frazę - „Hey Siri”. Być może niedługo ulegnie to zmianie.
Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawiły się nowe poradniki.
Apple udostępniło aktualizację pakietu biurowego iWork dla systemu iOS/iPadOS oraz macOS. Najnowsza wersja została opisana jako 12.2. Większość zmian jest wspólna dla wszystkich programów.
Dotychczas z funkcji Hey Siri mogli korzystać posiadacze stosunkowo nowych komputerów Mac. Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży monitora Apple Studio Display sytuacja uległa zmianie.
Na stronie Apple.com opublikowany został komunikat prasowy, zawierający harmonogram tegorocznej konferencji WWDC, która po raz pierwszy w całości odbywać się będzie w Sieci. Przeczytać można, że będzie to największe jak dotąd wydarzenie, ponieważ deweloperzy będą mogli wziąć w niej udział za darmo.
Wczorajszy wieczór obfitował w aktualizacje aplikacji Apple dla iOS, iPadOS i macOS. Obok pakietu iWork dla macOS zaktualizowane zostały także wersje tych aplikacji biurowych dla systemów iOS i iPadOS.
Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube dostępny jest już kolejny poradnik. Tym razem pokazuje on to, jak tworzyć animowane GIF-y ze slajdów prezentacji w aplikacji Keynote na iPhonie i iPadzie. Możliwe jest to dzięki funkcji eksportowania do animowanego GIF-a wybranych slajdów z otwartej w Keynote prezentacji.
Na swoim kanale w serwisie społecznościowym YouTube Apple udostępniło nowy poradnik dotyczący aplikacji Keynote.
Wczoraj Apple zaktualizowało aplikacje pakietu biurowego iWork zarówno w wersji dla macOS jak i dla iOS. Pełna lista nowości w poszczególnych aplikacjach prezentowana jest poniżej. Warto przypomnieć, że aplikacje te dostępne są za darmo.
Apple zaktualizowało dzisiaj aplikację Apple Events dla Apple TV, za pośrednictwem której można będzie w już w najbliższy poniedziałek oglądać przekaz na żywo z keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC.
W połowie stycznia Asystent Google otrzymał wsparcie dla języka polskiego, dzięki czemu użytkownicy smartfonów z Androidem w Polsce mogli zacząć z nim rozmawiać bez konieczności używania angielskiego. Niestety początkowo aplikacja Asystent Google nie była dostępna w App Store. Sytuacja uległa jednak zmianie i od wczoraj zainteresowane osoby mogą ją pobrać.
Google udostępniło aktualizację swojej aplikacji - Google Assistant. Najnowsza wersja pozwala zintegrować asystenta firmy z Mountain View z Siri. Jest to możliwe dzięki Skrótom Siri.
Wczorajszy keynote „Gather Round” rozpoczął się od humorystycznego filmu. Jego bohaterka niczym agent specjalny tajnych służb wykonuje w nim misję, polegającą na dostarczeniu do Tima Cooka walizki z tajemniczą zawartością. Wykonuje przy tym karkołomne akrobacje przemierzając teren nowego kampusu firmy Apple. To co Cook wyjmuje z walizki zadziwiło nawet główną bohaterkę.
Podczas wczorajszej konferencji firma Apple zaprezentowała cztery nowe urządzenia: zegarek Apple Watch Series 4, iPhone'a Xs, iPhone'a Xs Max oraz iPhone'a Xr. W sieci dostępny jest już zarówno zapis całego wydarzenia jak i krótsze nagrania prezentujące poszczególne produkty.
****Prowokacja czy kontrolowany wyciek na kilka godzin przed premierą? Na stronie firmy Spigen można zobaczyć ofertę etui, które są rzekomo dedykowane dla iPhone’a XS i XS Max.
Zmniejszone ramki, zaoblony ekran, Face ID i najprawdopodobniej USB-C to nowości, których spodziewamy się po nowym tablecie Apple. Jednak ostatnie informacje sugerują, że odświeżonego iPada dziś nie poznamy.
Na stronie Apple pojawiła się zapowiedź wrześniowej prezentacji nowych produktów. Konferencja, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, rozpocznie się 12 września 2018 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego.
Niemiecki portal Macerkopf uzyskał nieoficjalne informacje u lokalnych operatorów, kiedy najprawdopodobniej wystartuje przedsprzedaż tegorocznych modeli. Czy tym samym poznaliśmy wszystkie daty, związane z tegoroczną premierą?
Apple od lat udostępnia transmisję ze swoich prezentacji produktowych, także z tych otwierających konferencję deweloperów WWDC. Firma nie zawsze jednak decyduje się na taki krok, stąd też ja osobiście zawsze czekam na oficjalne potwierdzenie tego, że faktycznie będzie można oglądać dane wydarzenie na żywo. Wiadomo już, że w przypadku keynote otwierającego konferencję WWDC 2018 taka transmisja będzie zapewniona.
Już oficjalnie wiadomo, że keynote otwierające tegoroczną konferencję WWDC rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 10:00 rano czasu pacyficznego (19:00 w Polsce).
Na łamach bloga Apple Machine Learning Journal opublikowany został nowy wpis, który opisuje proces personalizacji asystenta głosowego Siri. Uczestniczą w nim użytkownicy, aktywując funkcje „Hej Siri”.
Podczas dzisiejszej konferencji dla edukacji, która właśnie zakończyła się w Chicago, Apple zaprezentowało także nowe wersje aplikacji Pages, Numbers i Keynote z pakietu iWork dla iOS.
Na blogu Machine Learning Journal pojawił się nowy artykuł dotyczący działania asystenta głosowego Siri. Jego autorzy opisują działanie funkcji „Hey Siri” podkreślając przy tym współdziałanie sprzętu, oprogramowania i usług internetowych.
Apple udostępniło dzisiaj aktualizacje aplikacji z pakietu iWork zarówno w wersji dla iOS, jak i macOS.
Zgodnie z informacjami opublikowanymi dziś na łamach The Wall Street Journal, najbliższa prezentacja nowych produktów marki Apple ma odbyć się 12 września. Termin ten zgodny jest z wcześniejszymi doniesieniami, których źródłem są francuscy operatorzy sieci komórkowych.
Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że prezentacja tegorocznych modeli iPhone'ów ma odbyć się we wrześniu. Do tej pory nie pojawiły się jednak żadne informacje na temat dokładnej daty tego wydarzenia.
Wczoraj wieczorem Apple udostępniło aktualizacje programów biurowych z pakietów iWork dla macOS i iOS.
Jak zwykle, kilka godzin po zakończeniu prezentacji nowych produktów, Apple udostępniło zapis wideo keynote na swojej stronie internetowej.
Już 5 czerwca o godzinie 10:00 czasu pacyficznego w McEnery Convention Center w San Jose rozpocznie się keynote otwierające tegoroczną konferencję WWDC.
Użytkownicy, którzy kupili iPhone'a, iPada lub Maca po 2013 roku, mogli pobrać programy pakietu iWork oraz iLife za darmo. Dziś polityka Apple związana z tymi aplikacjami uległa zmianie i obecnie wszyscy mogą je zainstalować bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat.
Apple udostępniło wczoraj użytkownikom nowe wersje programów wchodzących w skład pakietu iWork. Aplikacje mobilne otrzymały uaktualnienie do wersji 3.1, natomiast w przypadku systemu macOS Pages doczekało się wersji 6.1, Keynote 7.1, a Numbers 4.1.
Tuż po premierze nowych MacBooków Pro – w październiku minionego roku – Microsoft zapowiedział, że wybrane programy z pakietu Office otrzymają wsparcie dla panelu Touch Bar. Producent słowa dotrzymał – z nowych wersji aplikacji mogą już korzystać uczestnicy programu Insider.
Wraz z udostępnieniem finalnej wersji systemu macOS Sierra Apple zaktualizowało także aplikacje pakietu biurowego iWork w wersji dla Mac.
Apple zaktualizowało wczoraj nie tylko system iOS 10, ale także aplikacje pakietu iWork dla iOS, które zgodnie z zapowiedzią z ubiegłotygodniowej konferencji produktowej zyskały funkcję pracy wieloosobowej w czasie rzeczywistym nad tym samym dokumentem.
Apple zablokowało przed kilkoma minutami możliwość dokonywania zakupów za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Osoby, która chciały zamówić iPhone'a, iPada, MacBooka czy też zegarek Apple Watch przez Apple Store zostały pozbawione tej możliwości... aż do dzisiejszego wieczora.
Apple zaprosiło dziennikarzy na kolejną konferencję, która odbędzie się w Bill Graham Civic Auditorium 7 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Podczas wydarzenia zostaną prawdopodobnie zaprezentowane nowe modele iPhone'ów, ale niewykluczone, że również następca Apple Watcha i kolejne generacje komputerów Mac.
Zapis audio-wideo poniedziałkowego keynote jest już dostępny na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube.
Na kilka dni przed rozpoczęciem konferencji WWDC rozpoczął się istny festiwal spekulacji na temat tego, co Apple może pokazać podczas otwierającego tę imprezę keynote.
Od lat jednym z pytań, jakie pojawiają się na kilka dni przed prezentacją nowych produktów Apple, jest to czy będzie ona transmitowana na żywo. W przeszłości bywało z tym różnie, od ponad roku firma zapewnia przekaz live z tego typu imprez. Nie inaczej będzie tym razem.
Apple zaktualizowało dziś w nocy wszystkie programy pakietu iWork – Pages, Keynote oraz Numbers. Uaktualnienia objęły zarówno programy dla systemu iOS, jak i OS X. Można je pobrać odpowiednio z App Store i Mac App Store.
Mimo iż Apple nie poinformowało jeszcze oficjalnie, kiedy odbędzie się tegoroczna konferencja Worldwide Developers Conference, to informacje na ten temat można uzyskać od asystenta głosowego Siri. Jeżeli wierzyć jego „słowom”, premiery nowych produktów i systemów Apple możemy spodziewać się już 13 czerwca.
Od kilku tygodni w branżowych mediach pojawiają się informacje o nowych produktach Apple, które zaprezentowane zostać mają jeszcze w obecnym kwartale. Firma z Cupertino pokazać ma nowego iPada z serii Air oraz nowy model iPhone’a z ekranem o 4-calowej przekątnej. Mówi się również o nowych paskach do Apple Watcha. Dziś pojawiły się pierwsze, nieoficjalne doniesienia o dacie keynote’a, na którym przedstawione mają zostać wspomniane urządzenia.
Serwis 9To5Mac dotarł do informacji, zgodnie z którymi w marcu 2016 roku Apple zaprezentuje drugą generację Apple Watcha. Według źródeł, urządzenie do sprzedaży trafi w kwietniu przyszłego roku. Co więcej, podczas marcowego keynote’a zaprezentowany zostać ma także nowy iPhone, który wyposażony będzie w czterocalowy ekran.
Po wydaniu iOS 9 i OS X El Capitan pojawiły się głosy, że wiele programów od Apple nie wspiera nowych funkcji dzielenia ekranu dostępnych w tych systemach. Apple aktualizuje jednak swoje aplikacje, dostosowując je zarówno do nowych możliwości, jakie dają nowe systemy, ale i urządzenia. Takiej aktualizacji doczekały się aplikacje z pakietu iWork zarówno w wersji dla OS X, jak i iOS.
Już za trzy dni, 9 września odbędzie się konferencja Apple, na której prawdopodobnie zaprezentowanych zostanie kilka nowych urządzeń tej firmy. Mówi się o dwóch nowych iPhone'ach (z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala), dwóch nowych iPadach (Pro oraz mini 4), a także zupełnie odświeżonym Apple TV. Jak donoszą branżowe media, podczas konferencji zobaczyć będzie można także nową bezprzewodową klawiaturę oraz nowe warianty wykończenia zegarka Apple Watch.
Rozpoczęło się dekorowanie Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco, gdzie 9 września odbędzie się zapowiadana od pewnego czasu konferencja Apple. W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające plakaty oraz flagi, które przypominają, że keynote odbędzie się już za kilka dni.
Apple wysłało do dziennikarzy zaproszenie na konferencję, która odbędzie się już 9 września w Bill Graham Auditorium W San Francisco.
W serwisie Apple.com dostępny jest już zapis wideo wczorajszego keynote otwierającego konferencję WWDC. Tam również, a także w serwisie YouTube obejrzeć można filmy promujące nową usługę muzyczną.
Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem keynote otwierającego konferencję WWDC Tim Cook wziął udział w specjalnym spotkaniu ze stypendystami, którym Apple ufundowało uczestnictwo w tej imprezie.
Od kilku lat Apple stara się transmitować na żywo przez sieć swoje imprezy, podczas których prezentuje nowe produkty. Nie inaczej będzie tym razem - keynote otwierające tegoroczną konferencję WWDC także będzie można oglądać przez internet.
Nie będzie nadmiernej ekscytacji, choć to zawsze fajny moment w roku, kiedy poznajemy bliżej nowe iPhone’y. Bez zadęcia i sztuczności podejdźmy do tego czy i co jeszcze nas w keynote’ach cieszy?
Dzwoni budzik! Jest 7:00 rano, a kalendarz wskazuje na 13 września. Jak prawdziwy macuser spoglądam w kierunku swojego iPada. Mam jeszcze kilkadziesiąt cennych minut na poranną kawę. Czym byłoby śniadanie bez porannej prasy? Przecież jestem w końcu technologicznym geekiem. Wczoraj odbyła się konferencja Apple! Obejrzałem ją na żywo, ale jestem ciekawy, jak tegoroczne nowości zostały odebrane przez użytkowników. Mogłem się tego spodziewać – ile głosów, tyle opinii. Zaczytałem się! To była ciekawa dyskusja. Zaraz, zaraz! Przecież muszę wychodzić już z domu.
Krótko po zakończeniu keynote, w sieci jak zwykle rozgorzały spory o to, czy Apple się kończy, czy firma pokazała coś spektakularnego, czy może prezentacja wiała nudą.
Po otwarciu na Macu programów z pakietu iWork – Pages, Number oraz Keynote – widzimy planszę z wieloma gotowymi szablonami do wyboru. To bardzo fajne rozwiązanie, jednak nie dla każdego jest ono przydatne. Co bowiem w sytuacji, gdy zawsze korzystamy z jednego wzoru?
Wraz z premierą systemu macOS Sierra użytkownicy komputerów Mac otrzymali możliwość korzystania z asystenta głosowego Siri. Jak się okazuje, posiada on pewne ograniczenia. Jednym z nich jest brak natywnej możliwości automatycznego uruchomienia Siri w momencie wypowiedzenia komendy Hej Siri tak jak ma to miejsce w przypadku systemu iOS. Okazuje się, że istnieje sposób, który umożliwia głosową aktywację asystenta.
7 września 2016 roku Tim Cook wkroczył na scenę i wraz z zespołem Apple zaprezentował światu nowy model iPhone'a. Ten olśniewający telefon, który zyskał mocniejsze podzespoły, świeższy wygląd dzięki dwóm zupełnie nowym czarnym kolorom, wodoodporność czy chociażby przeprojektowany przycisk „Home”, niemal od razu stał się hitem i tym samym gorącym celem zakupowym na całym świecie. Każda premiera produktów Apple, a w szczególności iPhone’a, ma w sobie odrobinę magii i szaleństwa. Pod firmowymi sklepami tworzą się kolejki, zbiera się społeczność, nie tylko po to, by wspólnie czekać oraz wymieniać się doświadczeniami, ale także podzielać jedną pasję. Zakupowy szał ma jednak swoją drugą stronę. Ciemniejszą i czasem mogącą powodować frustrację.
Są! W końcu są! Apple nareszcie pokazało nowe MacBooki Pro. Nie mogliśmy się doczekać, a nasze oczekiwania były rozgrzane do czerwoności.
Jedną z niewielkich, ale jakże znaczących, nowości ogłoszonych podczas keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC, może być rebranding systemu operacyjnego dla komputerów Macintosh z OS X na macOS. Apple kolejny raz użyło tej nazwy w oficjalnej publikacji w swoim serwisie internetowym.
Każdy chyba wie, co Apple pokazało podczas wczorajszego keynote i bez wątpienia jest to wdzięczny temat do dyskusji - rozmawiam z resztą o tym z Tomkiem Wyką w dzisiejszym odcinku MyApple Daily. Mnie osobiście bardzo zaciekawił temat otwarcia źródeł języka programowania Swift i planowane udostępnienie go programistom pracującym na Linuksie.