Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem keynote otwierającego konferencję WWDC Tim Cook wziął udział w specjalnym spotkaniu ze stypendystami, którym Apple ufundowało uczestnictwo w tej imprezie.

Przy tej okazji CEO Apple udzielił krótkiego wywiadu serwisowi Mashable, w którym poruszył temat różnorodności w zatrudnieniu pod względem pochodzenia etnicznego i płci, która jego zdaniem jest przyszłością Apple. Przy tej okazji mówił dużo o zwiększaniu roli kobiet w branży technologicznej. Zapytany o tradycyjny już brak kobiet wśród osób prowadzących coroczne keynote odpowiedział: "sprawdź sam jutro i powiedz mi co o tym myślisz".

sprawdź sam jutro i powiedz mi co o tym myślisz

Wydaje się, że kobietami, które mogą pojawić się dzisiaj na scenie w Moscone Center West są Angela Ahrendts i Lisa Jackson. Ahrendts odpowiedzialna jest przede wszystkim za salony firmowe Apple Store. Może ona przedstawić podsumowanie ostatnich miesięcy ich działalności i wspomnieć o planach na przyszłość. Z kolei Jackson to wiceprezes Apple odpowiedzialna za wszelkie inicjatywy środowiskowe tej firmy. Może ona zaprezentować postępy w pracach na rzecz ograniczania negatywnego wpływu Apple na środowisko naturalne, wliczając w to nową inicjatywę firmy w Chinach w ramach partnerstwa z organizacją WWF.

Przypominamy, że na kanale live już teraz można śledzić naszą relację na żywo z San Francisco i WWDC.

Źródło: Mashable