Zgodnie z informacjami opublikowanymi dziś na łamach The Wall Street Journal, najbliższa prezentacja nowych produktów marki Apple ma odbyć się 12 września. Termin ten zgodny jest z wcześniejszymi doniesieniami, których źródłem są francuscy operatorzy sieci komórkowych.

Apple planuje zorganizować tę konferencję w auli Steve'a Jobsa, która znajduje się na terenie nowej siedziby firmy. Jak wiadomo, prace budowlane na nowym kampusie Apple nadal trwają. Zobaczyć można to na najnowszym filmie Duncana Sinfielda. Jeśli prace nie zostaną zakończone na czas, to możliwe, że konferencja odbędzie się w sali Bill Graham Civic Auditorium, w której wydarzenia te organizowane od dwóch lat.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnimi doniesieniami, we wrześniu Apple zaprezentuje trzy nowe iPhone'y. Dwa z nich będą następcami modeli 7 i 7 Plus. Trzeci ma być jubileuszowym modelem, wyprodukowanym z okazji dziesiątej rocznicy pojawienia się tych urządzeń na rynku. Wyposażony będzie on między innymi w ekran OLED, funkcję rozpoznawania twarzy oraz bezprzewodowe ładowanie. Poza iPhone'ami zaprezentowany ma zostać nowy Apple Watch z możliwością obsługi sieci komórkowych oraz nowe Apple TV z funkcją obsługi filmów o rozdzielczości 4K. Podczas konferencji poznamy także daty premiery nowych systemów operacyjnych: iOS 11, macOS High Sierra, watchOS 4 i tvOS 11.

Źródło: MacRumors za WSJ