Wczoraj wieczorem Apple udostępniło aktualizacje programów biurowych z pakietów iWork dla macOS i iOS.

Programy w obu wersjach dla iOS i macOS zyskały m.in. bibliotekę ponad 500 kształtów, odpowiednik klipartów znanych z MS Office, funkcje odpowiedzi na komentarze i prowadzenie dyskusji w przypadku wieloosobowej pracy nad dokumentami oraz nowe funkcje autokorekty i zastępowania tekstu. Poprawiono także funkcje wstawiania walut czy danych giełdowych. W nowych wersjach pobierają one kursy z chwili zamknięcia notowań poprzedniego dnia.

Dodatkowo program Pages dla macOS i iOS zyskał funkcje eksportu dokumentów jako ebooki ePub o stałym układzie. Umożliwiono także zmianę marginesów, stopki i nagłówka oraz stylu papieru w dokumentach tworzonych przez wiele osób.

Z kolei Numbers w obu wersjach dla macOS i iOS zyskał obsługę interaktywnego podglądu wydruku w arkuszach tworzonych wspólnie, a Keynote dla macOS i iOS funkcję edycji notatek prezentera podczas wyświetlania slajdów w widoku stykówki.

Przypomnieć warto, że programy Pages, Numbers i Keynote są dostępne za darmo dla wszystkich użytkowników komputerów Mac oraz urządzeń z systemem iOS.

Pages dla macOS:

Numbers dla macOS:

Keynote dla macOS:

Pages dla iOS:

Numbers dla iOS:

Keynote dla iOS: