Na stronie Apple.com opublikowany został komunikat prasowy, zawierający harmonogram tegorocznej konferencji WWDC, która po raz pierwszy w całości odbywać się będzie w Sieci. Przeczytać można, że będzie to największe jak dotąd wydarzenie, ponieważ deweloperzy będą mogli wziąć w niej udział za darmo.

Najważniejszym punktem konferencji jest chyba keynote. Wydarzenie to odbędzie się w poniedziałek 22 czerwca o godzinie 10:00 czasu pacyficznego (19:00 w Polsce). Prezentację obejrzeć będzie można między innymi za pośrednictwem strony internetowej Apple, w aplikacji dla Apple TV i w serwisie YouTube.

Platforms State of the Union, czyli szczegółowa prezentacja nowych systemów, które przedstawione zostaną podczas keynote'a odbędzie się 22 czerwca o godzinie 14:00 czasu pacyficznego i będzie dostępna w aplikacji i na stronie Apple Developer. Warto przypomnieć, że Apple zaprezentuje nowe wersje systemów iOS, iPadOS , macOS, tvOS i watchOS.

W dniach od 23 do 26 czerwca zorganizowanych zostanie ponad 100 sesji technicznych i projektowych, a ich retransmisje będą publikowane każdego dnia o godzinie 10:00 czasu pacyficznego w aplikacji i na stronie Apple Developer.

Co więcej, 18 czerwca uruchomione zostaną nowe fora dyskusyjne dla deweloperów. Ponad 1000 programistów Apple odpowiadać będzie na pytania, które nurtują twórców aplikacji. Od 23 do 26 czerwca organizowane będą także indywidualne laboratoria programistyczne, podczas których uczestnicy będą mogli konsultować się z programistami Apple.

Źródło: MacRumors za Apple