Google udostępniło aktualizację swojej aplikacji - Google Assistant. Najnowsza wersja pozwala zintegrować asystenta firmy z Mountain View z Siri. Jest to możliwe dzięki Skrótom Siri.

Od teraz potencjalni użytkownicy mobilnych urządzeń Apple mogą powiedzieć „Hey Siri, Okey Google“, co spowoduje aktywowanie asystenta Google. Dzięki temu będzie można głosowo sterować np smart akcesoriami kompatybilnymi z Google Assistant z poziomu iPhone'a. Należy pamiętać, że w przypadku takiego rozwiązania, telefon będzie musiał być odblokowany.

Smaczku dodają najnowsze doniesienia sugerujące, że już niedługo asystent Google otrzyma wsparcie dla języka polskiego, dzięki czemu będzie można porozumieć się z nim w naszym ojczystym języku. Wyobraźcie sobie, że siedzicie na wygodnej kanapie, chcecie, żeby rolety zewnętrzne się obniżyły i mówicie - hej Siri, ok Google, zamknij rolety zewnętrzne. Oczywiście to zaledwie półśrodek, ale to zawsze więcej niż to co oferuje Siri i dla wielu będzie to łatwiejszym rozwiązaniem niż wypowiadanie odpowiednich komend w języku angielskim.

Należy pamiętać, że na razie aplikacji Google Assistant nie można pobrać z polskiego AppStore. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić kraj i zainstalować program. Być może w najbliższym czasie, gdy asystent Google przemówi w języku polskim to również w naszym sklepie pojawi się ten program.