Po wydaniu iOS 9 i OS X El Capitan pojawiły się głosy, że wiele programów od Apple nie wspiera nowych funkcji dzielenia ekranu dostępnych w tych systemach. Apple aktualizuje jednak swoje aplikacje, dostosowując je zarówno do nowych możliwości, jakie dają nowe systemy, ale i urządzenia. Takiej aktualizacji doczekały się aplikacje z pakietu iWork zarówno w wersji dla OS X, jak i iOS.

W obu wersjach aplikacje wspierają teraz dzielenie ekranu. W przypadku aplikacji dla OS X mowa oczywiście o dzieleniu w trybie pełnoekranowym.

iWork

Program dla komputerów Mac wspierają także funkcję Force Touch dostępną za pośrednictwem gładzików w nowych MacBookach (wliczając modele Pro i Air), a także gładziku Magic Trackpad 2. Dodano także wsparcie dla dokumentów, skoroszytów i prezentacji stworzonych w starszych wersjach tych aplikacji z pakietu iWork, jakie pojawiły się na rynku w 2006 i 2008 roku. Poprawiono także wsparcie dla zaimportowanych plików stworzonych w pakiecie biurowym Microsoftu oraz eksport do formatu Office'a. Dokumenty, skoroszyty i prezentacje udostępnione za pomocą najnowszych wersji aplikacji Pages, Numbers i Keynote mogą być teraz łatwo przeglądane w mobilnych przeglądarkach dla systemów iOS i Android.

iWork

Wersje dla iOS poza wsparciem dla dostępnej na iPadzie Air 2 i iPadzie Pro (który trafi do sprzedaży za kilka tygodni) funkcji dzielenia ekranu, zyskały także obsługę Slide Over i Picture in Picture (czyli PIP - obraz w obrazie). Doszła także obsługa skrótów klawiaturowych (zarówno tych dostępnych w klawiaturze ekranowej, jak i tych fizycznych, łączących się przez Bluetooth. Aplikacje wykorzystują już także funkcję 3D Touch w nowych iPhone'ach.

iWork

Apple zakończyło też testy beta webowych wersji aplikacji Pages, Numbers i Keynote z pakietu iWork for iCloud. W finalnych wersjach tych programów pojawiło się kilka nowych funkcji, m.in wspomniany już podgląd dokumentów w mobilnych przeglądarkach dla systemów iOS i Android, a także śledzenie zmian w każdym dokumencie, historia wersji, wsparcie dla dokumentów stworzonych w starszych wersjach pakietu iWork i innych języków. Dodatkowo webowa wersjach Pages wyposażona została w licznik słów.

Warto wspomnieć, że aplikacje z pakietu iWork zarówno w wersji dla OS X, jak i iOS dostępne są za darmo przy zakupie któregoś z urządzeń (w przypadku komputera Mac są to wersje dla OS X).

Normalna cena poszczególnych aplikacji z pakietu iWork dla Mac wynosi 19,99 €, w przypadku Pages, Numbers i Keynote dla iOS jest to 9,99 €.