Na kilka dni przed rozpoczęciem konferencji WWDC rozpoczął się istny festiwal spekulacji na temat tego, co Apple może pokazać podczas otwierającego tę imprezę keynote.

Kilka dni temu firma zapowiedziała poważne zmiany w funkcjonowaniu sklepu App Store, co może oznaczać, że równie ciekawe, jak nie ciekawsze nowości pokazane zostaną właśnie w najbliższy poniedziałek.

Jak donosi serwis MacDailyNews, jedną z niespodzianek, którą może pokazać Apple, jest aplikacja iMessage dla systemu Android. Zaznacza przy tym, że choć firma może jeszcze zrezygnować z pokazania jej podczas keynote, to na pewno program ten zostanie udostępniony użytkownikom urządzeń z tym systemem jeszcze w tym roku.

Ruch taki nie byłby specjalnym zaskoczeniem. Od jesieni ubiegłego roku dla Androida dostępna jest aplikacja Apple Music, rozszerzająca zasięg tej usługi o użytkowników konkurencyjnej platformy. Nie byłoby zatem w tym nic dziwnego, że firma stara się też zwiększyć dostępność, a co za tym idzie liczbę użytkowników innych swoich usług. Przy spadającej sprzedaży urządzeń, włącznie z iPhone'ami, co wynika przede wszystkim z nasycenia rynku tymi urządzeniami, Apple może i powinno zwiększać zasięg swoich usług. I choć iMessage to usługa darmowa, na której Apple właściwie nie zarabia, to jednak jest ważnym elementem oferty, którego nie można pominąć.

Źrodło: MacDailyNews