Już za trzy dni, 9 września odbędzie się konferencja Apple, na której prawdopodobnie zaprezentowanych zostanie kilka nowych urządzeń tej firmy. Mówi się o dwóch nowych iPhone'ach (z ekranami o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala), dwóch nowych iPadach (Pro oraz mini 4), a także zupełnie odświeżonym Apple TV. Jak donoszą branżowe media, podczas konferencji zobaczyć będzie można także nową bezprzewodową klawiaturę oraz nowe warianty wykończenia zegarka Apple Watch.

W związku z zapowiadanym wydarzeniem trwa festiwal plotek dotyczących urządzeń, które zaprezentowane zostaną 9 września. Zapraszamy na podsumowanie wszystkich informacji z nimi związanych, które pojawiły się w mijającym tygodniu.

iPhone

Na początku tygodnia, w chińskim serwisie cnBeta opublikowane zostały informacje dotyczące pojemności akumulatorów, które rzekomo zasilać będą nowe smartfony Apple. Apple zdecydowało się podobno na zmniejszenie pojemność akumulatorów w nowych iPhone'ach. "6s" wyposażony ma być w baterię o pojemności 1715 mAh, a w przypadku "6s Plus" będzie to 2750 mAh. Oznacza to niewielkie zmniejszenie pojemności akumulatorów w porównaniu do bieżącej generacji. Co więcej, według informacji opublikowanych na łamach serwisu 9To5Mac, nowe iPhone'y oferowane będą w takich samych wariantach, jeśli chodzi o pojemność pamięci flash, jak obecne modele. Oznacza to, że podstawowy model wyposażony będzie w pamięć o pojemności 16, a nie jak spekulowano wcześniej - 32 gigabajtów. Pod koniec tygodnia, pojawiła się informacja dotycząca kamery Face Time w nowych iPhone'ach. Według analityków z KGI Securities ma cechować się ona rozdzielczością 5 MPx.

Najnowsze pogłoski dotyczą technologii Force Touch. Jak donosi serwis 9To5Mac, w nowych iPhone'ach znajdzie się zmodyfikowana wersja tego rozwiązania, która nazywa się "3D Touch" i wykrywać będzie trzy poziomy siły dotyku ekranu, a nie dwa jak ma to miejsce w przypadku nowych MacBooków i Apple Watcha.

iPad

Serwis 9To5Mac dotarł do informacji, które potwierdzają przyszłotygodniowy debiut dwóch nowych iPadów - Pro oraz mini 4. Przedsprzedaż pierwszego ma ruszyć pod koniec przyszłego miesiąca, a wyposażony ma być w 12,9-calowy ekran z technologią Force Touch, stylus, układ A9X, 2 GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 8 MPx. Co więcej, według raportu firmy J.P. Morgan, urządzenie to wyposażone zostanie w ekran wykonany w technologii "glass-film-film" (GFF), który charakteryzuje się większą dokładnością odczytu sygnału wejściowego niż wykorzystywany w obecnych modelach iPadów "glass-film". Może to sugerować możliwość wykorzystywania stylusa do obsługi tego urządzenia. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną mini 4, to będzie on cechować się takimi samymi podzespołami, jak zeszłoroczny iPad Air 2.

Apple TV

Ceny nowej przystawki telewizyjnej od Apple rozpoczynać się będą od 149 usd. W takiej cenie można będzie nabyć urządzenie z dyskiem twardym o pojemności 8 GB. Na rynku ma pojawić się także wersja z dyskiem 16 GB, która kosztować będzie 199 usd. Pojawiły się także inne pogłoski, według których z oferty zniknie wersja z mniejszym dyskiem, a podstawowa - 16 GB wersja - kosztować będzie 149 usd.

Nowe Apple TV wyposażone zostanie w procesor A8, ten sam, który znajduje się w obecnej generacji iPhone'ów. Według doniesień zabraknie wsparcia dla strumieniowania wideo w rozdzielczości 4K. Informacje potwierdzają także wprowadzenie rewolucyjnego, jak dla tego urządzenia, systemu zdalnego sterowania. Poza panelem dotykowym, nowy pilot wyposażony będzie w przycisk aktywujący Siri, przycisk Home oraz regulację głośności. Jeśli chodzi o dizajn, to nowe Apple TV będzie podobne do swojego poprzednika, lecz nieco większe.

Akcesoria

Poza opisywanymi wyżej urządzeniami, 9 września Apple przedstawić ma także nowe akcesoria. Mówi się o dodatkowych paskach do smartwatcha firmy z Cupertino. Nie wiadomo czy wyposażone zostały w kolejne czujniki do monitorowania aktywności fizycznej użytkowników. Być może będą to tylko nowe wersje kolorystyczne. Jeśli wierzyć doniesieniom, to podczas konferencji zobaczyć będzie można także nowe warianty wykończenia zegarka Apple Watch. Jedną z nowych opcji ma być koperta wykonana z różowego złota. Mówi się także o nowej bezprzewodowej klawiaturze, która wykorzystywać będzie technologię Bluetooth 4.2. Prace nad odświeżoną klawiaturą związane są prawdopodobnie z premierą iPada Pro.