Apple zaprosiło dziennikarzy na kolejną konferencję, która odbędzie się w Bill Graham Civic Auditorium 7 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Podczas wydarzenia zostaną prawdopodobnie zaprezentowane nowe modele iPhone'ów, ale niewykluczone, że również następca Apple Watcha i kolejne generacje komputerów Mac.

Już na wstępie zachęcamy Was do śledzenia naszej relacji live z tego wydarzenia.

Na zaproszeniach wysłanych dla dziennikarzy można zobaczyć napis „See you on the 7th” (widzimy się siódmego) oraz nieostre plamki w stylistyce bokeh. Prawdopodobnie jest to nawiązanie do iPhone'a 7, choć symbolika wspomnianych wyżej kolorowych kół układających się w górną część loga Apple nie jest obecnie znana. Zachęcamy więc do dyskusji na jej temat w komentarzach.

iPhone 7 prawdopodobnie nie będzie różnił się znacząco od swoich poprzedników pod względem stylistyki zewnętrznej. Apple wyeliminuje jednak z niego poprzeczne fugi antenowe, złącze minijack, a także ruchomy przycisk Home, który zostanie zastąpiony przez pojemnościowy odpowiednik.

Pewne zmiany nastąpią również w kwestii kamery. Mniejszy model otrzyma optyczną stabilizację obrazu, a większy podwójny obiektyw aparatu. Do przetworzenia tego typu zdjęć konieczne będzie zastosowanie 3 GB RAM-u w 5,5-calowym wariancie.

Nowe smartfony Apple otrzymają układ SoC A10, za którego produkcję ma być odpowiedzialne wyłącznie TSMC oraz modem LTE projektu Intela. Ponadto mają one charakteryzować się odpornością na kurz i wodę (standard IP68) oraz możliwością szybszego ładowania akumulatorów. Na weryfikację tych plotek poczekamy jednak jeszcze ponad tydzień.

Relacja Live

Zapraszamy na relację Live z tego wydarzenia