Tuż po premierze nowych MacBooków Pro – w październiku minionego roku – Microsoft zapowiedział, że wybrane programy z pakietu Office otrzymają wsparcie dla panelu Touch Bar. Producent słowa dotrzymał – z nowych wersji aplikacji mogą już korzystać uczestnicy programu Insider.

Wsparcie dla panelu Touch Bar otrzymały następujące aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Skype oraz Outlook. Aktualizacja pakietu Office dostępna dla wszystkich użytkowników zostanie prawdopodobnie udostępniona przez Microsoft w ciągu najbliższych tygodni. Osoby, które chciałyby przetestować działanie programów przed ich oficjalną premierą mogą dołączyć do programu Insider.

W przypadku Worda użytkownicy będą mogli aktywować za pomocą Touch Bara tak zwany Focus Mode, który schowa niepotrzebne elementy interfejsu. Oczywiście wśród dostępnych opcji znajdą się także podstawowe narzędzia formatowania tekstu – pogrubianie, kursywa, zmiana koloru fontu.

Podobne do opisanych wyżej opcje pojawiły się również w przypadku PowerPointa. Użytkownicy mogą formatować tekst czy też uruchamiać tryb prezentacji. W przypadku Excela na Touch Barze pojawiają się zaś podstawowe funkcje – średnia, suma, maksimum. Użytkownicy Outlooka będą mogli wykorzystać wspomniany wyżej panel między innymi do aktywacji kalendarza, a w przypadku Skype'a dla biznesu do nawiązywania połączeń.

Warto przypomnieć, że w Mac App Store od października znajdują się nowe wersje aplikacji Pages, Keynote i Numbers, które charakteryzują się wsparciem dla Touch Bara. Programy te są dostępne za darmo dla użytkowników MacBooków Pro z 2016 roku i nie tylko.

Źródło: The Verge