Zapis audio-wideo poniedziałkowego keynote jest już dostępny na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube.

Przypomnijmy, że podczas keynote Apple pokazało m.in.:

  • watchOS 3 - nowy system dla zegarka Apple Watch, poprawiający działanie urządzenia i aplikacji (mają dłużej działać w tle i otwierać się szybciej), oferujący także nowe tarcze zegarów oraz funkcję dzielenia się ze znajomymi danymi fitness. W watchOS 3 pojawiła się także nowa aplikacja Breathe, mająca pomóc w zrelaksowaniu się użytkownika.

  • nowości dla Apple TV - nową aplikację Remote dla iPhone'a i iPada, pozwalającą sterować Apple TV, ciemny tryb interfejsu, ulepszone wyszukiwanie Siri w Apple TV, rozszerzone dodatkowo na aplikację YouTube czy kanały nadające live, a także jednorazowe logowanie, dające dostęp do wszystkich kanałów i usług dostępnych za pośrednictwem tego urządzenia.

  • macOS Sierra - system otrzymał nową nazwę, zgodną z obecną nomenklaturą, choć dalej należy on do rodziny 10, jego oznaczenie to 10.12. macOS wyposażony został w Siri, uniwersalny schowek, otwieranie aplikacji w kartach czy nowy system plików APFS. Komputery Mac z macOS będzie można automatycznie odblokować za pomocą zegarka Apple Watch.

  • OS 10 - system dla urządzeń mobilnych zyskał stosunkowo najwięcej, od rozszerzonych powiadomień, pozwalających na szybkie interakcje z aplikacjami, widgetów, nowych gestów w tym wybudzaniu urządzenia po poniesieniu go, po nowe funkcje w Siri, Mapach i iMessage, które dodatkowo udostępnione zostały deweloperom. Dużo zmian, m.in. rozpoznawanie scen i twarzy na fotografiach pojawiło się w aplikacji Zdjęcia. W iOS pojawiła się także aplikacja Home, pozwalająca sterować urządzeniami domowymi korzystającymi z platformy HomeKit.

  • Apple Music - aplikacje serwisu doczekały się poważnych zmian w interfejsie. Pojawiła się także funkcja wyświetlania tekstów utworów, zniknął za to serwis społecznościowy Connect.