Apple zaktualizowało wczoraj nie tylko system iOS 10, ale także aplikacje pakietu iWork dla iOS, które zgodnie z zapowiedzią z ubiegłotygodniowej konferencji produktowej zyskały funkcję pracy wieloosobowej w czasie rzeczywistym nad tym samym dokumentem.

Wspomnieć jednak wypada, że funkcja jednoczesnej pracy wielu osób nad tym samym dokumentem, skoroszytem czy prezentacją dostępna jest na razie w wersji beta. Warto o tym pamiętać rozpoczynając grupową pracę nad jakimś ważnym tekstem, zestawieniem czy prezentacją. Dodawanie osób jest proste, zaproszenia do dołączenia do grupy współpracowników można wysyłać mailem, za pomocą iMessage czy nawet opublikować je na Twitterze.

Najnowsze wersje aplikacji Pages, Numbers i Keynote przynoszą także poprawioną współpracę z plikami trzymanymi w chmurze iCloud celem uwolnienia miejsca w pamięci masowej samego iPhone'a czy iPada. Programy te pobiorą teraz z iCloud tylko te dokumenty, skoroszyty i prezentacje, które użytkownik zamierza faktycznie otworzyć.

Interfejsy programów zostały także zoptymalizowane pod kątem wyświetlania na ekranie dużego iPada Pro. Keynote zyskało także wsparcie dla Apple Pencil.

Pages dla iOS w App Store.

Numbers dla iOS w App Store.

Keynote dla iOS w App Store.