News

Audio-Technica to marka dobrze znana wśród miłośników dobrych brzmień. W swojej ofercie ma pokaźny wachlarz świetnych słuchawek muzycznych. Osobną kategorią tego typu akcesoriów są słuchawki gamingowe, skierowane do graczy. W portfolio Audio-Techniki znaleźć można także taki produkt. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować słuchawki ATH G1WL.

Słuchacze muzyki wiedzą, jak niezmiernie ważnym akcesorium są słuchawki. To one w dużej mierze odpowiadają za to, jak reprodukowane jest brzmienie instrumentów zapisane czy to w formie analogowej, czy cyfrowej. Słuchawki jednak to nie wszystko, ogromne znaczenie ma także źródło dźwięku. Często jest to komputer, tablet lub telefon. Aby w pewnym stopniu uniezależnić się właśnie od jakości oferowanej przez tego typu cyfrowe źródła i dostarczyć do słuchawek sygnał możliwie najlepszej jakości, warto zainteresować się osobnym i poręcznym przetwornikiem DAC, będącym w praktyce zewnętrzną niewielką kartą dźwiękową z własnym wzmacniaczem i przedwzmacniaczem słuchawkowym. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować właśnie takie urządzenie - AudioQuest DragonFly Cobalt.

W mojej podróży przez świat sprzętu audio pozostajemy na Północy (wcześniej opisywałem urządzenia marek skandynawskich), tym razem jednak przenoszę się za Atlantyk do Kanady, a to za sprawą głośników aktywnych PSB Speakers Alpha AM3.

Duńska marka głośników Vifa od pięciu lat należy do jednej z moich ulubionych, zarówno pod względem brzmienia, jak i wyglądu. Jej produkty wyglądają zjawiskowo i po pięciu latach od testów Vifa Copenhagen wciąż jestem nimi oczarowany.

Soundbar to obecnie nieodzowny element kina domowego. Ceny ftelewizorów z ekranami o dużych przekątnych i rozdzielczości 4K maleją, można więc śmiało, za rozsądne pieniądze, stworzyć sobie prywatną salę kinową we własnym salonie. Wszystkie one oferują jednak dźwięk przeciętnej jakości, dlatego soundbar w takim wypadku to właściwie zakup obowiązkowy. Ostatnio trafił do mnie na testy soundbar Yamaha SRB20A.

Czas na kolejną wyprawę w krainę świetnych brzmień czyli do Skandynawii. Produkty szwedzkiej marki Audio Pro opisywałem już na łamach MyApple, czas na kolejny - głośnik bezprzewodowy Audio Pro Addon T3+.

Amerykańska marka Audeze ma już ugruntowaną pozycję na rynku produktów Audio, który zdobyła szturmem za sprawą swojej oryginalnej konstrukcji słuchawek planarnych. Bardziej wymagający melomani i audiofile doceniają nauszne słuchawki LCD-2, LDC-3 i LCD-4. niedawno Audeze wypuściło jednak model oferujący przede wszystkim to co najważniejsze, świetne brzmienie wyższych modeli za wyraźnie niższą cenę. Mowa o słuchawkach Audeze LCD-1.

Urządzenia Apple może i nie psują się często, ale jednak także i im zdarza się zachorować. Potrzebny jest wtedy serwis, najlepiej autoryzowany przez Apple, i to taki, w którym będziemy się czuli jak u siebie. Takie miejsce od pewnego czasu jest na mapie Polski, a dokładnie Warszawy. To Helpi.

O tym, że Logitech od lat robi jedne z najlepszych myszek i klawiatur na świecie pisałem już wielokrotnie. W ubiegłym roku firma wprowadziła na rynek parę nowych urządzeń myszkę MX Master 3 i klawiaturę MX Keys. Teraz urządzenia te dostępne są także w wersjach dla komputerów Mac. Oba nie tylko testuję ale i używam od kilku miesięcy. O klawiaturze MX Keys dla komputerów Mac pisałem niedawno. Czas na myszkę MX Master 3 dla komputerów Mac.

Bezprzewodowe słuchawki true wireless stają się coraz bardziej popularne. Na rynku jest coraz więcej tego typu modeli. Ma je w swojej ofercie dobrze znana czytelnikom MyApple marka Audio-Technica. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować model ATH-CK3TW.

Klawiatury i myszki Logitech to marka sama w sobie i nic w tym dziwnego, bo od lat uważane są za najlepsze, a już zwłaszcza te z serii MX. W ubiegłym roku Logitech wprowadził na rynek klawiaturę MX Keys i myszkę MX Master 3. Były to urządzenia uniwersalne przeznaczone zarówno dla komputerów PC z Windows jak i Maców. Niedawno Logitech wprowadził specjalne dedykowane wersje dla Mac obu tych urządzeń. Jak spisuje się klawiatura Logitech MX Keys for Mac? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

iPady to prawdziwe komputery, a przynajmniej coraz bliżej im właśnie do nich, a to za sprawą zmian w iPadOS wprowadzających m.in. możliwość pracy z dwoma oknami programów czy korzystania z klawiatury z gładzikiem lub z myszki. To właśnie klawiatury z gładzikiem stają się obecnie akcesoriami poszukiwanymi przez użytkowników. Oczywiście Apple ma w swojej ofercie etui z klawiaturą, kosztuje ono jednak sporo, poza tym połączyć jego klawiaturę i gładzik można tylko z jednym urządzeniem. A przecież często pracuje się na kilku różnych urządzeniach, na iPadzie, iPhonie, Macu, komputerze z Windows. Warto mieć pod ręką akcesorium uniwersalne, oferujące zarówno funkcję klawiatury, jak i gładzika, mające przy tym kompaktową formę. Rozwiązaniem jest klawiatura Mokibo, którą miałem okazję testować.

Kilka miesięcy temu miałem okazję testować i opisywać zestaw aktywnych głośników multiroom Audio Pro A26. Ta szwedzka marka ma w swojej ofercie o wiele więcej, szczególnie jeden głośnik przykuł moją uwagę - wyglądający niczym głowa wzmacniacza gitarowego z lat 60. model D–1. Skojarzenie z głową gitarowego wzmacniacza nie jest przypadkowe. D–1 może bowiem stanowić część zestawu Drumfire z dużym subwooferem. Taki zestaw śmiało można by ustawić na scenie obok klasycznych wzmacniaczy. Jak zatem wygląda z bliska, no i jak gra głośnik multiroom Audio Pro D–1? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jesienią ubiegłego roku miałem okazję być na prezentacji nowych produktów marki Bowers & Wilkins, dobrze znanej fanom muzyki i dźwięku. Wśród zaprezentowanych wtedy nowości były słuchawki PX5 i PX7 z aktywną redukcją hałasu. Te pierwsze miałem już okazję testować jakiś czas temu i opisywałem je na MyApple. Na wyższy model, czyli słuchawki PX7, przyszło mi poczekać znacznie dłużej. Ostatecznie jednak się udało i w ostatnich tygodniach miałem okazję intensywnie je przetestować.

Produkty House Of Marley gościły już na łamach MyApple. Jak dotąd były to różnej wielkości głośniki. Firma ta wypracowała sobie nie tylko unikalne wzornictwo oparte o naturalnych materiałach (drewno czy korek pozyskiwane w sposób zrównoważony) i tworzywach pochodzących z recyclingu, ale także i rozpoznawalny dźwięk. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować jeden z najnowszych jej produktów - słuchawki Positive Vibration XL.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że w związku z zamknięciem salonów Apple Store na całym świecie, w związku z pandemią choroby COVID-19, użytkownicy nie mogli odebrać, ani oddać do serwisu swoich urządzeń, często te, które służą nie tylko do zabawy ale i pracy. Problem ten może dotyczyć też polskich użytkowników, co więcej osobista wizyta w salonie lub w serwisie także może budzić obawy przed możliwą infekcją. Na szczęście dla nas - użytkowników - iMad, autoryzowany serwis Apple, ma sposób na rozwiązanie tego problemu i to w sposób najbezpieczniejszy z możliwych. Jest nim usługa „Collect and Return”.

Szwecja od lat kojarzy mi się z dobrym brzmieniem i nie chodzi mi tylko o muzykę rockową i metalową (z której, poza Abbą, ten kraj słynie), ale także o sprzęt muzyczny i audio. Utwierdziłem się w tym przekonaniu jeszcze bardziej w ostatnich kilku tygodniach. Miałem bowiem okazję przetestować zestaw aktywnych głośników Audio Pro A26 z funkcją multiroom.

Produkty Yamahy to klasa sama w sobie, zarówno jeśli chodzi o motocykle, instrumenty muzyczne czy sprzęt audio. Ten ostatni gości często na łamach MyApple. Nic w tym dziwnego. Yamaha ma w swoim portfolio szeroki wachlarz urządzeń domowego audio, na które dźwięk można wysyłać z iPhone'a, iPada, Maca, innych urządzeń mobilnych czy telewizora. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować jeden z najnowszych produktów tej firmy, soundbar Yamaha YAS 109.

Bezprzewodowe słuchawki True Wireless podbijają rynek. Pojawia się na nim coraz więcej różnych modeli z różnych półek cenowych. Nic zatem dziwnego, że czołowi producenci mają w ofercie urządzenia tego typu. Audio-Technica ma w swojej ofercie obecnie cztery modele takich słuchawek. Są to m.in. opisywane przeze mnie w ubiegłym roku słuchawki ATH-CKR7TW, budżetowe ATH-CK3TW oraz ATH-CKS5TW, które miałem okazję testować w ostatnich tygodniach.

Wśród domowych systemów audio dostępnych jest wiele głośników i urządzeń, które wyróżniają się dźwiękiem i oryginalnym designem. Wszystkie one jednak wydają się nudne i powszednie przy urządzeniach marki Devialet. Głośniki Devialet Phantom wyglądają bowiem jak wytwory obcych cywilizacji, wyjęte żywcem z takich klasyków kina SF, jak choćby „2001: Odyseja kosmiczna” czy „Obcy”. Od dawna czekałem na możliwość ich przetestowania i w końcu nadarzyła się okazja. Kilka tygodni temu trafił do mnie na testy głośnik Devialet Phantom Reactor 900 w czarnym, matowym wykończeniu.

We wrześniu podczas prezentacji nowych produktów Bowers & Wilkins miałem okazję zapoznać się pobieżnie m.in. z głośnikiem Formation Flex, a także z nowymi słuchawkami PX7 i PX5. O Formation Flex już pisałem, a w ostatnich dwóch tygodniach miałem okazję testować mniejszy model topowych słuchawek Bowers & Wilkins, czyli modelu PX5.

Odbiorniki radiowe wyposażone w funkcję budzika towarzyszą ludzkości od kilkudziesięciu już lat i tak jak inne elementy systemów audio, także i one ewoluują wraz z rozwojem technologii, w tym pojawieniem się radia cyfrowego i internetowego. Obecnie jednymi z ciekawszych urządzeń tego typu na rynku są te niemieckiej marki Sonoro. Dwa lata temu miałem okazję opisywać taki właśnie głośnik bezprzewodowy z odbiornikiem radiowym i budzikiem - Sonoro Stream, a w ostatnich tygodniach testowałem kolejny produkt tej marki - Sonoro Relax - głośnik sieciowy z odbiornikiem radiowym, budzikiem i funkcjami relaksacyjnymi.

We wrześniu w Londynie firma Bowers & Wilkins zaprezentowała szereg nowych produktów, w tym najnowszy dodatek do swojego bezprzewodowego systemu multiroom high-res - głośnik Formation Flex, który niedługo po tym wydarzeniu trafił do mnie na testy.

Niewielu jest w naszym kraju producentów akcesoriów dla urządzeń mobilnych, którzy mogliby się pochwalić naprawdę wysoką jakością i własną technologią opracowywaną tutaj, na miejscu. Chlubnym wyjątkiem jest firma Green Cell, której produkty - opisywane już kilkukrotnie na MyApple - cieszą się uznaniem użytkowników. Marka Green Cell znana jest przede wszystkim ze świetnych akcesoriów do ładowania smartfonów, tabletów i komputerów oraz samych baterii. Pół roku temu opisywałem na MyApple power bank Prime tej marki, o pojemności 10 tysięcy mAh. Na ostatnich targach IFA w Berlinie Green Cell zaprezentowała kolejny produkt - power bank PowerPlay10, wyposażony w gniazdo USB-C o mocy 18 W i technologię Power Delivery.

Kiedy podróżuje się pomiędzy domem a biurem, uczelnią lub szkołą, a być może nawet dalej w interesach, odpowiedni sprzęt do przenoszenia komputera, tabletu i wszelkich elektronicznych gadżetów i akcesoriów to sprawa wręcz krytyczna. Dlatego warto stawiać na sprawdzone marki, a taką niewątpliwie jest JCPAL. Akcesoria tej marki od lat cieszą się dużą popularnością użytkowników iPhone'ów, iPadów czy komputerów Mac. Warto wiedzieć, że w jej ofercie jest też świetny miejski plecak.

Audio-Technica to marka dobrze znana wśród miłośników dobrego brzmienia. Jednym z najbardziej chyba rozpoznawalnych modeli słuchawek tej firmy, popularnym także wśród producentów muzycznych i muzyków, odwiedzających co jakiś czas studio, jest przewodowy M50x. Sam spotkałem się z nim i korzystałem z niego właśnie w studio. W ubiegłym roku Audio-Technica zdecydowała się odciąć tę swego rodzaju pępowinę i wypuściła wersję bezprzewodową, model M50xBT.

Głośniki bezprzewodowe to rzecz, podobnie jak słuchawki, bez których trudno jest mi obejść się przy codziennym słuchaniu muzyki. Staram się szukać najlepszych w każdej półce cenowej. Najnowszym moim odkryciem jest głośnik bluetooth Addon T5 szwedzkiej firmy Audio Pro. Przyznam, że dotąd nie miałem okazji słuchać muzyki na głośnikach tej marki, więc było to ciekawe doświadczenie pod każdym względem - dźwiękowym i estetycznym.

Kiedy Apple wprowadzało w swoich 12-calowych MacBookach port USB-C, wydawać się mogło, że będzie to przekleństwo dla użytkowników ze względu na potrzebę stosowania przejściówek. Po kilku latach te wciąż są konieczne, na rynku jest jednak coraz więcej urządzeń – zasilaczy o takiej czy innej mocy, stacjonarnych hubów, oferujących dodatkowo zasilanie, a także przejściówek i kabli USB-C. Zmiana standardu nie przyniosła jedynie tego, że kabel lub akcesorium podłączymy już za pierwszym razem (wszak wtyczka jest symetryczna), ale coś bardziej istotnego – unifikację ładowarek, kabli itp.

Niezależnie od tego, jak bardzo pojemne będą baterie w naszych smartfonach i laptopach, wciąż trzeba będzie je ładować – i robić to bezpieczenie i szybko. Do niedawna temat ten spędzał sen z powiek niejednemu użytkownikowi, którego biurko ginęło w stosie kabelków i ładowarek, od tych mniejszych do smartfonów po te duże, do MacBooka Pro na przykład. Przyznam, że kila lat czekałem na to, aż problem ten zostanie rozwiązany.