CES 2019 więcej wydarzeń

  • 2019-01-07 - 2019-01-12
  • Las Vegas

News

Targi CES dobiegły końca, a dziennikarze z całego świata – w tym my – opuszczają już Las Vegas. Tegoroczne Consumer Electronic Show przyniosło nam kilka ciekawych produktów oraz rozwiązań software'owych, jednak pozostawiło pewien niedosyt. Przymiotnik „innowacyjny” rzadko kiedy mógł być użyty w odniesieniu do zaprezentowanych w Nevadzie nowości.

Za nami trzeci dzień targów CES, podczas którego odwiedziliśmy ośrodek BMW oraz kompleks mieszczący wystawców prezentujących drony. Wśród urządzeń znalazły się małe i duże produkty, które nie tylko latają, ale też jeżdżą i nurkują. Zróżnicowanie widać również w kwestii cen, a także domyślnego zastosowania – od zabawy, przez fotografię, aż po użytek przemysłowy.

Targi CES to świetna okazja dla przedsiębiorców, aby dotrzeć do potencjalnych konsumentów, ale też inwestorów. Niestety w Las Vegas nie zobaczymy zbyt wielu polskich firm i nie powinno to nikogo dziwić. Wydanie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy dolarów na stoisko przekracza możliwości startupów, które nie mają pomocy finansowej ze strony rządu.

Targi Consumer Electronic Show są rozbite na kilka kompleksów, które stopniowo odwiedzamy. Wczoraj skupiliśmy się na hali z rozwiązaniami motoryzacyjnymi, mniejszej imprezie ShowStoppers oraz ośrodku Google Assistant, który opisywaliśmy w poprzednim artykule.

Na targach CES nie sposób nie zauważyć pracowników Google, którzy promują możliwości asystenta Google Assistant. Personel jest obecny na stanowiskach wielu producentów, których urządzenia charakteryzują się wsparciem dla wspomnianej wyżej technologii. Dodatkową formę promocji stanowi swego rodzaju „miasteczko” przygotowane przez firmę z Mountain View.

Z okazji odbywających się w Las Vegas targów CES, Western Digital zaprezentował swoje najnowsze produkty. Mają one zachęcić potencjalnych klientów do ich zakupu.

Wczoraj – dzień przed rozpoczęciem Consumer Electronic Show – odbyła się w Las Vegas impreza Digital Experience. Była to okazja do spotkania się z mniejszymi wystawcami, którzy w większości przypadków nie pojawią się na targach CES. Przynajmniej w tym roku.

Na targach CES 2019 w Las Vegas firma Netatmo zaprezentowała dzwonek do drzwi ze wsparciem dla HomeKit, który sprawi, że już nigdy nie przegapi się żadnej przesyłki, a gości przywita nawet spoza domu. Inteligentny wideo dzwonek Netatmo może być również stróżem drzwi do domu lub mieszkania.

Griffin producent akcesoriów przeznaczonych między innymi do sprzętu Apple zaprezentował najnowsze produkty. Trafią one do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wśród nich potencjalni klienci znajdą kable, ładowarki oraz powerbanka.

Targi CES w Las Vegas rozpoczną się jutro, ale zgromadzeni w Nevadzie producenci już dzisiaj rozpoczęli prezentowanie swoich produktów na mniejszych wydarzeniach branżowych, które odbywają się na terenie miasta. Zachęcamy Was do wysłuchania krótkiego odcinka podcastu, w którym mówimy o naszych oczekiwaniach oraz pierwszych nowościach. Relację na bieżąco można śledzić na kanale live lub w naszych mediach społecznościowych.

Podczas targów CES część czołowych producentów prezentuje swoje najnowsze produkty, które mają podbić serca potencjalnych użytkowników. Jedną z takich firm jest Withings.

Wraz z Tomkiem Wyką znajdujemy się obecnie na lotnisku w Nowym Jorku, czyli przedostatnim przystanku naszej podróży do Las Vegas. W Nevadzie już we wtorek rozpoczną się największe targi elektroniczne świata – Consumer Electronic Show (CES) – które będziemy dla Was relacjonować. Wszystko wskazuje na to, że jest na co czekać.

Blogi

Targi Consumer Electronic Show od końca lat 60. dają obraz trendów, jakie będą dominować w świecie technologii w danym roku. Ostatnie półwiecze przyniosło do Las Vegas premiery takich produktów jak magnetowid, Nintendo Entertainment System, pierwszy Xbox czy standard Blu-ray. Obserwując od kilku lat nowości prezentowane na CES, rzadko kiedy zdarzyło mi się otworzyć szeroko oczy i powiedzieć „wow, to jest coś!”. Nie inaczej było w tym roku – z tą różnicą, że pierwszy raz miałem okazję osobiście udać się do Nevady.

Praca dziennikarza internetowego wiąże się z wieloma wyzwaniami i celami, do których należy między innymi wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom czytelników. Relacjonując naszą wizytę na targach CES staraliśmy się skupić na najciekawszych produktach i rozwiązaniach. Niestety nasza selekcja okazała się zbyt wąska...