Z okazji odbywających się w Las Vegas targów CES, Western Digital zaprezentował swoje najnowsze produkty. Mają one zachęcić potencjalnych klientów do ich zakupu.

Pierwszą z nowości jest przenośny dysk SSD sygnowany logo SanDisk. Model Extreme Pro charakteryzuje się szybkością odczytu na poziomie 1 GB/s, złączem USB-C, a jego obudowa została pokryta gumą, dzięki czemu zapewnia ochronę przed upadkiem. Dysk będzie dostępny w trzech wersjach pojemnościowych - 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. Dodatkowo potencjalny klient będzie mógł wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych - pomarańczowej oraz czerwonej. W zestawie znajdzie się też kabel USB-C oraz adapter do złącza USB-A.

SSD SanDisk Extreme Pro

Drugim zaprezentowanym produktem jest dysk SSD My Passport Go. Charakteryzuje się on odpornością na upadek nawet z dwóch metrów, ma wbudowany kabel, który można umieścić w specjalnym otworze w obudowie. Według producenta maksymalna prędkość odczytu to 400 MB/s. Dysk będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - niebieskiej i żółtej. Zainteresowane osoby będą mogły wybrać wersję o pojemności 500 GB oraz model z wbudowanym 1-terabajtowym dyskiem.

WD SSD My Passport Go

Ostatnią nowością jest prototyp pendrive'a ze złączem USB-C charakteryzującego się pamięcią o pojemności 4TB. Na razie nie wiadomo kiedy sprzęt trafi do sprzedaży. Pokazuje on postęp technologiczny jaki miał miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W trakcie zeszłorocznych targów firma zaprezentowała 1-terabajtową wersję, która została wyceniona na tysiąc dolarów amerykańskich.

Źródło: WD