Kilka dni temu rozdano nagrody w corocznym konkursie iPhone Photography Awards.

Strona 1 z 21

Główną nagrodę otrzymał Sebastiano Tomada za zdjęcie dzieci z miasta Qayyarah, bawiących się na ulicy z widocznym w tle pożarem zbiorników ropy podpalonych prze bojowników ISIS.

W konkursie na fotografa roku pierwsze miejsce zdobył Brendan O Se z Cork w Irlandii za zdjęcie przedstawiające dłonie robotnika portowego. Drugie miejsce w konkursie na fotografa roku zdobył Yeow-Kweng Yeo z Singapuru za zdjęcie aktora z tradycyjnej chińskiej opery. Trzecie miejsce przypadło Kuanglongowi Zhangowi z Shenzhen w Chinach za zdjęcie pałacu w indyjskim mieście Udaipur.

Przyznano także nagrody i wyróżnienia w kategoriach „Ameryka, którą znam”, „Abstrakcja”, „Architektura”, „Drzewa”, „Dzieci”, „Inne”, „Krajobraz”, „Kwiaty”, „Ludzie”, „Martwa natura”, „Natura”, „Panorama”, „Podróże”, „Portret”, „Serie”, „Styl życia”, „Wydarzenia”, „Zachód słońca”, „Zwierzęta”.

Jak co roku w konkursie iPhone Photography Awards wzięło przynajmniej kilka osób z Polski. I tak prace polskich fotografów mobilnych zajęły czołowe miejsca lub zdobyły wyróżnienia w następujących kategoriach: „Ameryka, którą znam” (wyróżnienie dla Pawła Jońcy), „Abstrakcja” (wyróżnienie dla Jakuba Pasierkiewicza i Patryka Kulety), „Architektura” (wyróżnienia dla Beaty Krowickiej, Łukasza Maliszewskiego i Mariusza Majewskiego), „Drzewa” (wyróżnienia dla Jarosława Celewicza, Tomasza Kurzydło, Patryka Kulety, Waldemara Nowaka i Michała Pyki), „Dzieci” (pierwsze miejsce dla Szymona Felkela), „Inne” (wyróżnienie dla Łukasza Ziętary i Patryka Kulety), „Krajobraz” (wyróżnienie dla Karoliny Zielony, Magdaleny de Jonge Maluchy, Rafała Romotowskiego i Amadeusza Jackiewicza), „Ludzie” (wyróżnienie dla Magdaleny de Jonge Maluchy), „Martwa natura” (trzecie miejsce i wyróżnienie dla Waldemara Nowaka), „Panorama” (wyróżnienie dla Patryka Kulety), „Portret” (wyróżnienie dla Magdaleny de Jonge Maluchy), „Styl życia” (wyróżnienie dla Macieja Drewniaka i Waldemara Nowaka), "Zachód słońca” (wyróżnienie dla Waldemara Nowaka).

Źródło: iPhone Photography Awards

Galeria zdjęć dostępna jest na kolejnych stronach: