Firma Apple od ponad roku pracuje nad zbudowaniem własnego katalogu filmów, seriali i programów telewizyjnych. Jednym z zamówionych przez nich seriali jest nienazwany jeszcze psychologiczny thriller, który wyprodukować ma M. Night Shyamalan - twórca takich filmów jak „Szósty zmysł", „Niezniszczalny", „Znaki" czy „Osada". Niedawno ujawniono, że jedną z głównych ról zagra w nim Toby Kebbell.

Jak na razie niewiele wiadomo jeszcze o fabule serialu, oprócz tego, że będzie ona opowiadać o młodym małżeństwie, które postanawia wynająć opiekunkę do dziecka. Obok Toby'ego Kebbella, znanego z takich filmów jak „Wojna o planetę małp", „Siedem minut po północy" czy „Fantastyczna Czwórka", wystąpią w nim również Lauren Ambrose (m.in. „Sześć stóp pod ziemią", „Torchwood" i „Z archiwum X"), która wcieli się w jego żonę, Rupert Grint (znany z roli Rona w serii filmów o Harrym Potterze), który zagra jej brata, oraz Nell Tiger Free („Gra o tron"), która wcieli się w opiekunkę. Scenarzystą serialu będzie Tony Basgallop (m.in. „Hotel Babylon" i „24: Jeszcze jeden dzień"), który zajmie się również produkcją. M. Night Shyamalan będzie producentem wykonawczym oraz wyreżyseruje pierwszy odcinek. W produkcję zaangażowane są też wytwórnie Blinding Edge Pictures oraz Escape Artists.

W ciągu ostatniego roku Apple zamówiło ponad dwadzieścia seriali telewizyjnych, jednak jak na razie żaden z nich nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Na chwilę obecną nie wiadomo też, czy podobnie jak produkowane przez nią dotychczas filmy dokumentalne i programy typu reality show, będą one dostępne za pośrednictwem usługi Apple Music, czy też Apple zdecyduje się udostępniać je swoim klientom w inny sposób. Wśród pozostałych produkcji zamówionych do tej pory przez Apple znajdziemy m.in. ekranizacje książek („Pachinko", „Shantaram", „W obronie syna", „Are you sleeping" oraz cykl „Fundacja"), remaki popularnych seriali i filmów z lat osiemdziesiątych („Amazing Stories", „Bandyci Czasu") a także nowe autorskie serie (takie jak „Little Voices", „Dickinson" czy „See").

Źródło: Deadline