Jak donosi Variety, Apple zleciło produkcję kolejnego serialu, który najprawdopodobniej będzie można obejrzeć wyłącznie w usłudze Apple Music. Tym razem mowa o ekranizacji powieści „Shantaram" autorstwa Gregory’ego Davida Robertsa.

Historia opowiedziana w „Shantaram" oparta jest na prawdziwych losach autora, który w 1978 roku został skazany na dziewiętnaście lat pozbawienia wolności w australijskim więzieniu za serię napadów na banki. Dwa lata później udało mu się jednak uciec, a następnie skryć się w indyjskich slumsach. „Shantaram" opowiada o jego życiu w Indiach, chociaż, jak zaznacza sam autor, nie jest to książka autobiograficzna.

Serial zamówiony przez Apple nie jest pierwszą próbą ekranizacji „Shantaram". Niedługo po premierze książki w 2003 roku pracę nad bazującym na niej filmem rozpoczęła wytwórnia Warner Bros. W projekt zaangażowani byli m.in. Johny Depp, Joel Edgerton, Peter Weir i sam Roberts. W 2009 roku ogłoszono jednak, że został on anulowany. W styczniu bieżącego roku prawa do ekranizacji książki nabyły wspólnie firmy Anonymous Content i Paramount Television. To właśnie one wyprodukują ten serial dla Apple. Za scenariusz odpowiadać będzie Eric Warren Singer, znany m.in. za sprawą takich tytułów jak „American Hustle", „Tylko dla odważnych" czy „The International".

Ekranizacja „Shantaram" to już szesnasty serial zamówiony w ciągu ostatnich miesięcy przez Apple. Wśród pozostałych znajdziemy m.in. muzyczny komediodramat „Little Voices", komedię historyczną o amerykańskiej poetce Emily Dickinson oraz ekranizację cyklu Fundacja autorstwa Isaaca Asimova. Żaden z zamówionych seriali nie posiada jeszcze oficjalnej daty premiery.

Źródło: Variety


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie akcesoria marki SPIGEN.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: spigen719 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 31 lipca 2019