Firma Apple pracuje nad powiększeniem katalogu seriali i programów, które będzie można obejrzeć wyłącznie w Apple Music. W ubiegłym roku zleciła ona produkcję „Amazing Stories" - kontynuacji popularnego serialu z lat osiemdziesiątych. Niestety, w lutym projekt ten został zawieszony w związku z odejściem showrunnera Bryana Fullera. Dopiero teraz firmie Apple udało się znaleźć zastępstwo na jego miejsce.

Jak donosi serwis Variety, nowymi showrunnerami serialu „Amazing Stories" zostali Adam Horowitz i Edward Kitsis. Duet ten znany jest przede wszystkim za sprawą serialu przygodowego „Dawno, dawno temu" („Once Upon a Time"), zakończonego niedawno po siedmiu sezonach. Wcześniej pracowali oni jako scenarzyści i producenci przy takich produkcjach jak „Lost", „Tron: Dziedzictwo" i „Felicity".

Pierwotnie rolę showrunnera miał pełnić Bryan Fuller, jednak w lutym zdecydował się on zrezygnować ze współpracy z Apple. Powodem były odmienne wizje artystyczne. Podczas gdy Fuller chciał przekształcić „Amazing Stories" w mroczny, niepokojący serial w stylu „Czarnego lustra", Apple oczekiwało czegoś bliższego pierwowzorowi z lat osiemdziesiątych. Wraz z Fullerem z projektu odszedł również jeden z producentów - Hart Hanson (twórca serialu „Kości").

Źródło: Variety