Firma Apple nieustannie pracuje nad powiększaniem katalogu własnych filmów, seriali i programów telewizyjnych, dostępnych do obejrzenia w usłudze Apple Music. Jak donosi serwis Deadline, jej najnowszym projektem jest serial na podstawie filmu „Bandyci Czasu".

„Bandyci Czasu" to przygodowa komedia z 1981 roku, wyreżyserowana przez Terry’ego Gilliama z grupy Monyt Python, który napisał ją wspólnie z Michaelem Palinem. Opowiada ona o jedenastoletnim chłopcu, który wraz z grupą krasnoludów podróżuje w czasie za pomocą skradzionej przez nich magicznej mapy. W trakcie swoich wędrówek spotykają oni m.in. postacie historyczne, legendarnych bohaterów oraz różne fantastyczne istoty. Jak na razie nie wiadomo, czy serial będzie stanowił remake filmu, jego kontynuację czy też może opowie zupełnie nową historię jedynie luźno bazującą na motywach pierwowzoru. Jego produkcją na zlecenie Apple zajmą się wspólnie firmy Anonymous Content (znana za sprawą takich seriali jak „Detektyw", „Mr. Robot" czy „13 Powodów"), Paramount Television (m.in. „Vinyl", „Seria Niefortunnych Zdarzeń" i „13 Powodów") i Media Rights Capital (m.in. „House of Cards" i „Ozark"). Terry Gilliam będzie pełnić rolę producenta wykonawczego. Nie weźmie on jednak udziału w pisaniu scenariusza.

„Bandyci Czasu" nie są jedynym popularnym tytułem z lat 80, nad odświeżeniem którego pracuje obecnie Apple. Jedną z pierwszych zamówionych przez nią serii była kontynuacja „Amazing Stories" - popularnego serialu Stevena Spielberga emitowanego w latach 1985 - 1987. Wśród pozostałych produkcji powstających obecnie na zlecenie Apple znajdziemy też m.in. komedię Historyczną „Dickinson", ekranizację powieści „Shantaram", muzyczny komediodramat „Little Voices", kryminał „Are You Sleeping" oraz nienazwany jeszcze serial science fiction autorstwa Ronalda D. Moore'a.

Źródło: Deadline