Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o tym, że Apple rozpoczęło przygotowania do produkcji serialu opartego na słynnej serii książek „Fundacja” autorstwa Isaaca Asimova. Serwisowi ArsTechnica udało się właśnie potwierdzić że Apple oficjalnie zamówiło całą serię.

Producentami wykonawczymi oraz głównymi scenarzystami zostali David Goyer (scenarzysta m. in. nolanowych Batmanów) oraz Josh Friedman (twórca m. in. Kronik Sary Connor). Za produkcję odpowiada stacja Skydance Television, a wśród sporej grupy producentów wykonawczych jest córka autora książek, Robyn Asimov.

Patrząc na wcześniejsze, nieudane próby przeniesienia tych książek na ekran, gdzie na wstępnych etapach poległy takie firmy jak New Line Cinema, Columbia Pictures czy HBO, nie da się ukryć że Apple wskakuje na naprawdę wysokiego konia. Z drugiej strony, dzięki statusowi arcydzieła, jest to idealny tytuł dla Apple, aby z przytupem wejść na rynek opanowany przez Netflixa i HBO.

Cykl „Fundacja” to jedna z najważniejszych pozycji fantastyki naukowej traktująca o procesach polityczno-społecznych zachodzących w zmierzającym ku upadkowi Galaktycznym Imperium. Głównym bohaterem pierwszych tomów jest genialny matematyk Hari Seldon, który dzięki stworzonemu przez siebie działowi matematyki o nazwie psychohistoria potrafi przewidywać przyszłość. Chcąc wykorzystać tę wiedzę dla dobra ludzkości, zakłada tytułową Fundację, która próbuje zapobiec nadchodzącym nieszczęściom.

Żródło: Ars Technica Zdjęcie: Pixabay : deselect


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie akcesoria marki SPIGEN.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: spigen719 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 31 lipca 2019