Firma Apple z miesiąca na miesiąc coraz intensywniej pracuje nad powiększeniem katalogu własnych seriali, programów i filmów. Najnowszą zleconą przez nią produkcją jest ekranizacja książki „Defending Jacob" autorstwa Williama Landaya, wydanej w Polsce pod tytułem „W obronie syna".

„Defending Jacob" będzie ośmioodcinkowym mini-serialem opowiadającym o losach Andy'ego Barbera - prokuratora zajmującego się sprawą morderstwa 14-letniego chłopca, który odkrywa, że głównym podejrzanym jest jego własny syn. W postać tę wcieli się Chris Evans, znany przede wszystkim z roli Kapitana Ameryki w filmowym uniwersum Marvela, który zostanie również jednym z producentów wykonawczych serialu. Reżyserią zajmie się Morten Tyldum („Pasażerowie", „Gra tajemnic", „Łowcy głów") natomiast autorem scenariusza będzie Mark Bomback („Ewolucja planety małp", „Wojna o planetę małp", „Pamięć absolutna").

Produkcją serialu zajmą się wspólnie firmy Paramount Television i Anonymous Content, które aktualnie pracują również nad kilkoma innymi serialami na zlecenie Apple, m.in. ekranizacją powieści „Shantaram", remakiem „Bandytów czasu" i serialem bazującym na prawdziwej historii Hilde Lysiak. Te i inne seriale zamówione przez Apple najprawdopodobniej będzie można obejrzeć wyłącznie w usłudze Apple Music.

Źródło: Variety