Kilka miesięcy temu firma Apple zamówiła serial kryminalny zatytułowany „Are You Sleeping". Niedawno ujawniono nowe szczegóły na temat jego obsady.

Big a7863feb 2b80 4770 83b2 df917b6ae6d6

„Are You Sleeping" będzie bazować na powieści Kathleen Barber o tym samym tytule, opowiadającej o autorce podcastu kryminalnego, która trafia na nowe tropy dotyczące morderstwa popełnionego dwadzieścia lat wcześniej. Od samego początku wiadomo było, że w główną bohaterkę wcieli się Octavia Spencer, zdobywczyni Oskara za rolę w filmie „Służące". Teraz okazało się, że u jej boku wystąpi znany z serialu Breaking Bad Aaron Paul, który wcieli się w mężczyznę skazanego za popełnienie wspomnianej zbrodni. Lizzy Caplan zagra natomiast podwójną rolę bliźniaczek - córek ofiary.

W serialu wystąpią też Elizabeth Perkins, Mekhi Phifer, Michael Beach, Tracie Thoms, Haneefah Wood i Ron Cephas Jones. Za scenariusz odpowiadać będzie Nichelle Tramble Spellman, która pracowała wcześniej m.in. przy serialu „Żona idealna". Co ciekawe, swój wkład w powstawanie „Are You Sleeping" będzie miała też Sarah Koenig - autorka podcastu „Serial", który w 2014 roku przyczynił się do wznowienie śledztwa w sprawie morderstwa popełnionego piętnaście lat wcześniej i zorganizowania ponownego procesu oskarżonego o nie mężczyzny. Będzie ona pełnić rolę konsultantki.

„Are You Sleeping" to jeden z siedemnastu seriali zamówionych dotychczas przez Apple. Wśród pozostałych znajdziemy m.in. ekranizację powieści „Shantaram", muzyczny komediodramat „Little Voices" oraz komedię historyczną o dziewiętnastowiecznej amerykańskiej poetce Emily Dickinson. Seriale te najprawdopodobniej będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem usługi Apple Music. Żaden z nich nie ma jednak jeszcze oficjalnej daty premiery.

Źródło: Variety, MacRumors