Na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy Apple zleciło produkcję wielu seriali, które najprawdopodobniej będzie można obejrzeć za pośrednictwem Apple Music. Niedawno dołączyła do nich kolejna pozycja, zatytułowaną „Dickinson".

Serial opowiadać będzie o życiu amerykańskiej poetki Emily Dickinson, w humorystyczny sposób pokazując dziewiętnastowieczne Stany Zjednoczone z perspektywy ekscentrycznej artystki, mającej problem z przystosowaniem się do otaczającego ją świata. W rolę główną wcieli się Hailee Steinfeld, znana z takich filmów jak Prawdziwe Męstwo, Gra Endera i Pitch Perfect 2. Za scenariusz odpowiadać będzie Alena Smith (znana za sprawą takich seriali jak Newsroom i The Affair) natomiast reżyserem zostanie David Gordon Green (mający na swoim koncie takie filmy jak Manglehorn, Niezwyciężony i Boski Chillout).

„Dickinson" jest jednym z wielu seriali zamówionych niedawno przez Apple. Wśród pozostałych znajdziemy też m.in. „Amazing Stories", „Are You Sleeping", „See", „Little America" oraz ekranizację cyklu Fundacja autorstwa Isaaca Asimova. Niestety, jak na razie żaden z nich nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

Źródło: Variety