Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba seriali zamówionych przez Apple. Jak donosi Variety, firmie tej udało się niedawno zdobyć prawa do ekranizacji powieści „Pachinko" autorstwa Min Jin Lee.

„Pachinko" opowiada o losach kilku pokoleń rodziny koreańskich emigrantów mieszkających w Japonii. Historia zaczyna się na początku XX wieku, kiedy to młoda dziewczyna mieszkająca w okupowanej Korei zachodzi w nieplanowaną ciążę z Japończykiem. By uniknąć publicznego upokorzenia ucieka z kraju i wychodzi za mąż za chrześcijańskiego pastora. Książka została wydana w 2017 roku i zyskała spore uznanie wśród czytelników i recenzentów. Znalazła się ona na liście najlepszych powieści roku magazynów Esquire, The Guardian i The New York Times oraz była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Award.

Jak donosi Variety, za produkcję serialu odpowiadać będzie firma Media Res założona przez Michaela Ellenberga (zaangażowana obecnie również w inny projekt zlecony przez Apple - serial o prezenterkach telewizji śniadaniowej z Jennifer Aniston i Reese Witherspoon). Showrunnerką zostanie Soo Hugh, znana za sprawą takich produkcji jak „The Terror", „The Whispers", „Pod Kopułą" czy „The Killing". W pracy nad serialem udział weźmie też autorka książki, która będzie pełnić rolę producentki wykonawczej.

„Pachinko" nie jest pierwszą ekranizacją powieści zamówioną przez Apple. Wcześniej firma ta zleciła również produkcję seriali na podstawie książek „Shantaram" Gregory’ego Davida Robertsa i „Are You Sleeping" Kathleen Barber. Te i inne seriale zamówione przez Apple prawdopodobnie będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem usługi Apple Music. Niestety, jak na razie żaden z nich nie posiada jeszcze oficjalnej daty premiery.

Źródło: Variety


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019