WWDC 2019 WWDC 2019 więcej wydarzeń

  • 2019-06-03 - 2019-06-08
  • McEnery Convention Center, San Jose

News

Na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło już cały zapis Keynote otwierającego trwającą właśnie konferencję WWDC 2019.

Jak co roku podczas konferencji WWDC Apple rozdało nagrody dla najlepiej zaprojektowanych programów i gier, czyli Apple Design Awards. Jak zwykle twórcy nagrodzonych programów pochodzą z całego świata, w tym z Anglii, Australii, Austrii, Francji, Litwy, USA i Włoch.

Na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło wszystkie filmy, które pojawiły się podczas wczorajszej imprezy, od otwierającego wideo, po prezentację nowego modułowego Maca Pro. Apple udostępniło też - na razie tylko na swojej stronie z wydarzeniami - zapis wczorajszego keynote.

Podczas keynote otwierającego konferencję WWDC 2019 Apple zaprezentowało właśnie nowy system operacyjny komputerów Macintosh - macOS 10.15 Catalina. Wprowadza on chyba najbardziej rewolucyjną zmianę od czasu pojawienia się specjalnie zmodyfikowanej wersji tego systemu dla pierwszego iPhone'a - wsparcie dla specjalnych uniwersalnych aplikacji pisanych zarówno dla iPada jak i Maca. To z pewnością zmieni rynek programów dla Maców.

Podczas Keynote otwierającego konferencję WWDC Apple nieoczekiwanie zaprezentowało nowy modułowy komputer Mac Pro. Swoim stylem nawiązuje on do starych maszyn tego typu w obudowie tower. Co ciekawe, komputer zaprezentowany został wraz z dedykowanym monitorem Pro Display XDR, w obudowie utrzymanym w tym samym stylu.

Apple zaprezentowało dzisiaj specjalną wersję iOS przeznaczoną dla iPada, nazwaną iPadOS iPad OS zyskał nowy tryb pracy, pozwalający wygodnie pracować z różnymi aplikacjami jednocześnie. W iPadOS pojawiła się funkcja pracy z wieloma oknami w tej samej aplikacji w trybie SplitView.

W trakcie keynote rozpoczynającego konferencję WWDC Apple zaprezentowało nową, trzynastą już odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego. iOS 13 przynosi sporo nowości, o których mówiło się już od dłuższego czasu.

Podczas Keynote otwierającego konferencję WWDC 2019 Apple zaprezentowało dzisiaj nową wersję systemu dla swojego smart zegarka.

Apple zaprezentowało dzisiaj nowy system operacyjny swojej przystawki telewizyjnej.

Dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się konferencja, na której Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe systemy operacyjne - iOS 13, tvOS 13, macOS 10.15 oraz watchOS 6.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem się dzisiejszego Keynote - prezentacji otwierającej tegoroczną konferencję WWDC, w sieci pojawił się kolejny zrzut ekranu z iOS 13 z trybem ciemnym. Tym razem przebudowanej aplikacji Przypomnienia.

Coraz więcej znaków wskazuje na to, że w systemie macOS 10.15 aplikacja iTunes zniknie, a zastąpią ją osobne programy, takie jak Muzyka, Podcasty, TV i Książki. Niedawno w sieci pojawiły się zrzuty osobnych aplikacji Muzyka i TV dla macOS, teraz nie tylko na koniec aplikacji ale prawdopodobnie i koniec marki iTunes sugerują ostatnie zmiany poczynione przez Apple.

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się konferencja Apple otwierająca cykl spotkań i prezentacji odbywających się w ramach WWDC - Worldwide Developers Conference.

Apple zaktualizowało dzisiaj aplikację Apple Events dla Apple TV, za pośrednictwem której można będzie w już w najbliższy poniedziałek oglądać przekaz na żywo z keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC.

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się doniesienia związane z potencjalnym 31,6-calowym ekranem Apple. Dotychczas wiadomo było, że akcesorium to ma się cechować ogromnym obszarem roboczym i matrycą 6K.

Już za dwa tygodnie rozpocznie się konferencja WWDC (Worldwide Developers Conference). Tymczasem firma zaczęła wysyłać zaproszenia do przedstawicieli mediów.

Wczoraj na łamach portalu Bloomberg, Mark Gurman przedstawił najnowsze doniesienia dotyczące tegorocznych systemów operacyjnych, które zostaną zaprezentowane już na początku czerwca. Okazuje się, że podczas tego wydarzenia może zostać ujawniony również sprzęt.

Apple ogłosiło właśnie termin tegorocznej konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference). Odbędzie się ona w dniach 3 - 7 czerwca w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii. Warto wspomnieć, że będzie to trzydziesta edycja tej imprezy.

Blogi

Jedną z ostatnich rzeczy zaprezentowanych podczas wczorajszego Keynote, które otworzyło tegoroczną konferencję WWDC, była rzecz, która zainteresuje niemal wyłącznie programistów. Zupełnie nowy framework, na którym opierać się będą aplikacje uniwersalne, na wszystkie platformy Apple. SwiftUI - bo o nim mowa - to ogromna rewolucja.

W tym odcinku rozmawiamy o nowych MacBookach Pro, YouTube Music oraz zastanawiamy się, co przyniesie przyszłość, co zmieni się już wkrótce w systemie macOS . W końcu WWDC19 już za chwilę (za tydzień tak konkretnie)!